Do godz. 18.00 powinny zostać wznowione dostawy energii elektrycznej u odbiorców, którzy odczuwają skutki wczorajszej wichury. Jak informują ans czytelnicy, niektórzy mieszkańcy powiatu łowickiego np. miejscowości Wicie, Lenartów, Karnkowa i części Błędowa, zasilania nie mają od poniedziałku od godz. 12.

Zdjęcie zastępcze. Fot. Archiwum NŁ

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne, które 30 września przeszły wczoraj nad Polską, spowodowały bardzo dużą ilość awarii. Jak nas informuje Bożena Matuszczak-Królak, specjalista do spraw komunikacji Oddziału PGE Dystrybucja w Łodzi, w kulminacyjnym momencie bez dostaw energii elektrycznej na terenie działania tegoż oddziału pozostawało ok. 75 tys. odbiorców, z czego w powiecie łowickim i sochaczewskim aż 4,6 tys.

Obecnie bez dostaw energii elektrycznej pozostaje jeszcze około 1.600 gospodarstw domowych, w części gmin: Kocierzew Płd. i Zduny w powiecie łowickim oraz gminie Młodzieszyn w sąsiednim powiecie sochaczewskim.

W terenie pracują wszystkie brygady techniczne i firmy zewnętrzne, usuwając połamane drzewa zalegające na liniach, naprawiając zerwane przewody oraz odbudowując złamane słupy. Niektóre awarie wystąpiły w trudnym, grząskim terenie, więc żeby energetycy mogli się tam dostać, konieczne było sprowadzenie specjalistycznego sprzętu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.