Niecenzuralny napis oszpecił mural na elewacji jednego z budynków w naszym mieście. Niechlubna “twórczość” nieznanego dotychczas autora pojawiła się kilka dni temu na ścianie sytuowanej u zbiegu ulic Łowickiej i Targowej w Głownie.

Nieprzyzwoity napis zniszczył kolorowy mural, w którego tworzenie w sierpniu zeszłego roku zaangażowali się mieszkańcy naszego miasta oraz wolontariusze Fundacji Ecorower. Materiały do wykonania prac zostały zakupione dzięki finansowemu wsparciu ze strony Gminy Miasta Głowna udzielonemu na realizację zadania publicznego w zakresie organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży.

To, co jedni w trosce o atrakcyjny wizerunek naszego miasta stworzyli, przez innych zostało w bezmyślny sposób zniszczone. Sprawca aktu wandalizmu nie jest na tę chwilę znany, jednak są osoby, które nie ustają w jego poszukiwaniach.

– Niezależnie od tego czy uda się ustalić kto jest autorem tego napisu chcemy nagłośnić sprawę i pokazać, że nie akceptujemy postawy, dążącej do zniszczenia efektów cudzej pracy oraz pozytywnego wizerunku centrum miasta. Może powstały napis cieszy autora, ale innym mieszkańcom się to nie podoba, dlatego nie zamierzamy zgadzać się na takie działania – podkreśla Emil Snużka z Fundacji Ecorower.

17 komentarzy

 1. Co poszło nie tak, że tutejsza młodzież propaguje zoofilię?

 2. W sumie ten napis tak źle nie wygląda. Ale zgadzam się, nie powinien sk yn mazać po ścianie, kiedy co dopiero było pomalowane za publiczne pieniądze, kjm!

 3. Zainteresowany

  Szkoda muralu.

 4. Co przedstawia pokazany tutaj mural? Czy nie można było nawiązać do historii miasta, smerfów, myszki miki, bolka i lolka, lewandowskiego czy nie wiem, kota w butach?

 5. W Łowiczu pozamazywano twarze kandydatów z PiS-u na plakatach wyborczych przy rondzie na 1 Maja.

 6. Co syn Włascilel .jiego zgwałcił uczenice Zsz Głowno

 7. Taki sam napis widnieje na jednym z garaży na osiedlu Noakowskiego w Łowiczu

 8. Ciekawe!!!!!Nawet bardzo????????????

 9. Jakieś dziecko z farbą w puszce, zwykły dureń i debil. Dorosły czegoś takiego nie zrobi.

 10. Róbmy zdjęcia tym którzy zatruwają środowisko dymem z komina. Potem można te zdjęcia opublikować.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.