Czwarte urodziny to dla dziecka ważny moment w jego życiu, a na przyjęcie z tej okazji oczekuje ono z dużym zniecierpliwieniem.  Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia są oczywiście prezenty, które, nie da się ukryć, są dla maluchy kluczowym elementem całej imprezy. Jak wybrać trafiony podarunek dla 4 latka? Oto nasze sprawdzone pomysły.

 Klocki każdy lubi

 To propozycja na prezent, która spodoba się każdemu maluchowi. W sklepach z zabawkami możemy znaleźć szeroki wybór klocków drewnianych, plastikowych, dużych i małych, a także konstrukcyjnych, więc z powodzeniem znajdziemy takie, które trafią w gusta solenizanta. Klocki zapewniają dziecku fantastyczną zabawę, a przy tym rozwijają umiejętności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz koncentrację. Klocki to zabawka nie tylko dla chłopców. Dziewczynki również chętnie po nie sięgają i potrafią oddać się tej zabawie na wiele godzin.

 Gry planszowe

Kto z nas ich nie uwielbia? Gry planszowe to jedna z najlepszych rozrywek dla dzieci, jeśli chodzi o zabawy z rówieśnikami czy rodziną. Planszówki doskonale sprawdzają sie podczas zimnych czy deszczowych dni, gdy zabawa na dworze jest niewskazana. Dostarczają one mnóstwa atrakcji oraz śmiechu, a dodatkowo uczą logicznego myślenia. Gry planszowe dla 4 latka, choć przeznaczone są dla dzieci, potrafią wciągnąć nawet dorosłych. Planszówki mogą mieć charakter edukacyjny, gdzie rozgrywka polega na odpowiadaniu na pytania z różnych dziedzin lub stratgiczny, w których liczy się spryt i przebiegłość. Bez obaw, 4 -latki z powodzeniem poradzą sobie z takimi zadaniami, gdyż producenci gier dbają o to, by dopasować odpowiedni poziom trudności.

Polecamy gry planszowe dla 4 latka na Mamisie.pl

 Zabawki – eksperymenty

 Świetnym pomysłem na podarownie dziecku angażującej zabawy jest zakup zestawów eksperymentów dla dzieci. Są to w pełni bezpieczne zabawy chemiczne, fizyczne czy z innych dziedzin nauki, dzięki którym maluch może samodzielnie, w praktyce poznawać prawa rządzące naturą.  Taki prezent to gwarancja tego, że czterolatek dosłownie wpadnie w zachwyt.

 Zabawki interaktywne i robotyczne

Ta grupa zabawek cieszy się rosnącą popularnością wśród dzieci w każdym wieku. Zabawka, któr potrafi mówić, śpiewać, chodzić czy taka, którą można sterować, a ona wykonuje nasze polecenia, to marzenie każdego malucha. 

Nowoczesna technologia dotarła również do świata zabawek i obecnie producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej “inteligentnych” zabawek dla dzieci, więc ich wybór w sklepach jest naprawdę spory.

 Zabawki outdoorowe

 W zależności od tego, w jakim sezonie maluch obchodzi swoje 4-te urodziny, można na prezent wybrać jeden z gadżetów przeznaczonych do zabawy poza domem. Mogą to być na przykład sprzęty sportowe, jak rower czy hulajnoga, a także zabawki ogrodowe: wodna kurtyna, basen dmuchany, zjeżdżalnia czy namiot tipi. Zimą możemy natomiast podarować maluchowi sanki lub narty, jeśli planujemy wyjazdy w zaśnieżone tereny. 

Wśród zabawek przeznaczonych do zabawy na świeżym powietrzu można również znaleźć na przykład latawce czy małe drony, które można już kupić w cenie ok. 100zł.

 Mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie dla Was inspiracją przy wyborze odpowiedniego prezentu dla czterolatka.

 

Komentowanie nie jest możliwe.