Wybory 2020

fot. Tomasz Matusiak

Wybraliśmy! (aktualizacja)

Polacy dokonali już wyboru prezydenta na następną, 5-letnią kadencję. Kto nim jest? Z całą pewnością jeszcze nie można tego stwierdzić, ale wstępne, oparte na sondażach exit poll wyniki wskazują na zwycięstwo obecnego prezydenta – Andrzeja Dudy.

Politycy Lewicy odwiedzili Łowicz

Politycy Lewicy odwiedzili Łowicz

– Jakiej jakości jest osobą Rafał Trzaskowski, udowodnił, kiedy wysłał piękny, bardzo moralny list do tych, którzy do tej pory głosowali na PiS – powiedział nam Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, jeden z polityków Lewicy, który uczestniczył w konferencji prasowej z udziałem także Dariusza Jońskiego i Cezarego Olejniczaka, o 10:30 na Targowisku Miejskim w Łowiczu.

Barwy kampanii: wojewoda łódzki z ulotkami na targowisku

Barwy kampanii: wojewoda łódzki z ulotkami na targowisku

– Trzaskowski jednak nie przyjechał do Łowicza, ale my jesteśmy obecni dzisiaj silną grupą na targowisku. Rozdajemy ulotki, zachęcamy do głosowania – usłyszeliśmy od działaczy łowickich struktur PiS, którzy dzisiaj, w sobotę 4 lipca, m.in. przy wsparciu wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego i posła Piotra Polaka, prowadzili kampanię prezydencką na targowisku w Łowiczu.

Czy czekają nas trudne dwa tygodnie?

Czy czekają nas trudne dwa tygodnie?

Krzysztof Górski, radny powiatowy z listy Łowickie.pl, wcześniej naczelnik miasta Łowicza(1986-1990), przewodniczący rady Miejskiej (1998-2002) i przewodniczący Rady Powiatu (2013-2018), choć nie jest związany formalnie z żadną partią, nie kryje, że sympatyzuje z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim.

Nie wszystkim się podobało

Nie wszystkim się podobało

Andrzej Jankowski, jeden z założycieli lokalnej PO i jej były aktywny działacz, wcześniej jeden z twórców „Solidarności” na naszym terenie, powiedział nam, że był przez chwilę na Błoniach, gdzie odbywał się wieczór wyborczy Andrzeja Dudy i był zniesmaczony tym, że Łowicz był promowany w taki sposób.

Mocny start finałowej fazy kampanii – u nas na Błoniach

Mocny start finałowej fazy kampanii – u nas na Błoniach

To nie było przemówienie podsumowujące, to był wstęp do dalszej walki. Właśnie w Łowiczu, na wieczorze wyborczym, prezydent Andrzej Duda zainaugurował trzeci etap kampanii wyborczej. Dlatego zresztą gościliśmy go w Łowiczu: sztab od dawna wiedział, że zwycięstwo w pierwszej turze nie jest możliwe i że potrzebne będą jeszcze dwa tygodnie […]