Stanisław Żółtek wygrał wybory na prezydenta w I turze? Tak uważa Tomasz Parol – warszawski prawnik i prezes Fundacji Anioły Sprawiedliwości „Angeli Iustitia”, która działa także w Łowiczu.

W niedzielę 10 maja w siedzibie fundacji przy ul. Łowickiej w Warszawie nagrał on film, na którym widzimy, jak wrzuca swój głos do urny. Na tej podstawie uważa, że wybory wygrał kandydat, na którego zagłosował – Stanisław Żółtek, a tym samym uzyskał on 100% głosów w I turze.

– Nazywam się Tomasz Parol i to co teraz zrobię nie jest żadną zabawą, ani żadną czynnością pozorną, co uroczyście oświadczam. Mamy dzień 10 maja 2020 roku, dzień, na który zostały zarządzone wybory przez marszałka Sejmu. Wybory nigdy nie odwołane, wybory w żaden sposób nie przesunięte w konstytucyjny sposób, a jednak organy władzy stwierdziły, że tych wyborów nie przeprowadzą, zrezygnowały zatem ze stosowania Kodeksu Wyborczego i naraziły państwo, co mnie bardzo niepokoi, na kryzys konstytucyjny – mówi Tomasz Parol w filmie zawieszonym na YouTubie, a chwilę później widzimy, jak wrzuca swój głos do urny.

Nazajutrz nadał listem poleconym wniosek do Sądu Najwyższego, w którym zwraca się o uznanie wyboru Stanisława Żółtka na prezydenta w I turze. W jego opinii, sąd ma w tej sytuacji dwie możliwości: uznania dokonanego wyboru lub stwierdzenia nieważność wyboru, dzięki czemu otwiera się furtka rozpisania nowych wyborów.

W rozmowie z nami powołuje się na art. 4 Konstytucji RP, który mówi, że „naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. Jego zdaniem rządzący i PKW zawiedli, dlatego on jako przedstawiciel narodu, dokonał aktu „obywatelskiego posłuszeństwa prawu”.

– Jeśli jakiś prawnik uważa po zapoznaniu się z dokumentami (w załączeniu), że coś zrobiłem nieprawidłowo, niech złoży do Sądu Najwyższego protest wyborczy. Podobnie niech złoży protest każdy, kto uznaje ten wybór za farsę i że Pan Żółtek nie powinien być Prezydentem RP, bo wniosek jest realny i zgodnie z art. 129 Konstytucji RP Sąd Najwyższy musi ten wybór uznać lub odrzucić, ze wszystkimi konstytucyjnymi konsekwencjami – napisał Parol w niedzielę na swoim facebooku.

10 komentarzy

  1. Co wyprawia koalicja PO-PSL z komunistyczną lewicą nie miało miejsca w dziejach Polski.Nawet targowiczanie tyle zła wobec ojczyzny nie robili

  2. Żałosne,co ta zakłamana,zawistna opozycja wyprawka ze strachu o swoje umoczone w korupcjach tyłku.Wreszcie sądy nie z kasty może ich porozliczają.Wiedzą,po co tak łżą.To,co wyprawiają i wymyślają,woła o pomstę.

  3. Gdybym tego nie przeczytał na stronie NŁ to bym się zdziwił. Ostatnio na tej stronie pełno “newsów” pierwszych lotów

  4. Dajcie spokój z takimi newsami! Przecież to nie jest śmieszne a wręcz żałosne!

  5. Andrzej

    Co to ma wspólnego z Łowiczem? Czy to, że siedziba fundacji jest przy ul. Łowickiej?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.