Przygotowany przez nas sondaż przedwyborczy wskazuje, że bardzo wielu mieszkańców Łowicza nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos w nadchodzących wyborach burmistrza miasta.

Wybory samorządowe w 2014 roku. Komisja obwodowa z Bratkowic otworzyła urnę wyborczą. Jaka frekwencja będzie w tym roku?
Wybory samorządowe w 2014 roku. Komisja obwodowa z Bratkowic otworzyła urnę wyborczą. Jaka frekwencja będzie w tym roku?

O tym, kto zostanie burmistrzem zadecydują więc ci, którzy dzisiaj są niezdecydowani.

Wśród tych, którzy już wiedzą, na kogo zagłosują, zdecydowanie największe poparcie w pierwszej turze ma dotychczasowy burmistrz Krzysztof Kaliński.

Wyniki wskazują też, że druga tura wyborów w Łowiczu jest niemal pewna.

W najnowszym numerze Nowego Łowiczanina przedstawiamy wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety wśród mieszkańców miasta. Zachęcamy do lektury!

Która z form przedstawiania się kandydatów w wyborach samorządowych była wg Ciebie najlepsza?

Loading ... Loading ...

114 komentarzy

 1. czy dziś na targowicy smażą kiełbase…bo jabłkiem jade handlować i nie wiem czy brac kanapki….ja pytam sie poważnie.

 2. PIS NIE MOŻE WYGRAĆ! Myślę że P.Kolas to dobra alternatywa dla burmistrza

 3. “PiS oszukał! Robią nam multikulturalny śmietnik”! Szokujące info pracownika urzędu ds. cudzoziemców
  https://www.youtube.com/watch?v=fgGmoX3dUis

 4. Pan Kolas pokazał się już 20 lat temu, więc dajcie spokój z tym nachalnym zachwalaniem. Gdyby był taki dobry, to rządziłby miastem do dzisiaj. Młodzież może tego nie pamiętać, ale my to pamiętamy. Miło i przyjemnie wtedy raczej to nie było.

 5. Nie jest tajemnicą że Kaliński jest ojcem Chrzestnym jednego z dzieci właściciela Nowego Łowiczanina, nie jest tajemnica że Waligórski czyli prywatny właściciel Nowego Łowiczanina wściekł się że ktoś śmiał zorganizować debatę bez jego udziału, nie jest tajemnicą że nienawidzi Kolasa ale czemu Wolskiego też poniżył w sondażu.. nie dajcie się zmanipulować

  • Radny iksiński

   Same tajemnice/nietajemnice ale zapewniam, że u Nas w PiS nie ma tajemnic dlatego jestesmy najlepszą partią na której warto zagłosować, Ręczę to swoją osobą – ja, Radny iksiński.

   • Jak nie ma tajemnic to może ktoś odpowie czy radny Wolski ma maturę czy nie. Bo pisanie że ma średnie wykształcenie jest śmieszne

 6. Pani Kasia – ma Pani mój głos do powiatu. Może doczekam się i może to pani odkryje tajemnice nie odkryte i co w trawie piszczy w CP?

 7. Oby mieszkańcy Łowicza zrozumieli cel P. Kolasa i pochylili sie spokojnie nad Jego programem, argumentami i docenili predyspozycje odpowiednie do sprawowania funkcji burmistrza. Idźcie ludzie na wybory i wybierzcie racjonalnie, nie emocjami, nie upodobaniami wizualnymi ale trzeźwo oceniając szanse i problemy miasta oraz stawiając na kandydata, który jest Waszym zdaniem najbardziej spójny w przekazie treści. Ja głosuję na P. Kolasa.

  • Chcę mieć burmistrza najlepiej wykształconego, wszechstronnego co nie jest żadnym słodzeniem czy przechwalaniem lecz obiektywnym faktem. Jesli ktoś ma z tym faktem problem to jego sprawa. Zalety i predyspozycje należy chwalić i doceniać, natomiast braki i niekompetencje piętnować – to jest normalne aby jasno oddzielać to co korzystne, od tego co jest tylko udawaniem i nadrabianiem czy wręcz kamufowaniem realnej sytuacji.

  • Pan Paweł Kolas to konkret, który nie musi stosować sztuczek ze smakołykami aby przyciągnąć uwagę wyborców bo ich szanuje. Bez względu na ostateczny wynik wyborów uważam Pana Pawła Kolasa za honorowego zwycięzcę już teraz. Niech wygra najlepszy dla tego miasta kandydat. A tymczasem “łowca” usuwa się w cień.

 8. Taki mer dla miasta to szczęście, nigdy nie próżnuje, stara się jak może o młodych i starszych, tych pochwali i nagrodzi, tym dołoży, obiecuje, dla innych też starczy na barszczyk, gruszki i pierogi. Po co zmiany i komu są one potrzebne, będą ścieżki rowerowe , więc tiry- spokojnie i bezpiecznie przejadą wiaduktem, pociągi przemkną przez miasto, tunel nie będzie potrzebny, ludzie też nie muszą pracować dostaną 500 +, radni 1.600 +, sielanka wreszcie nastąpi w Pelikanie grodzie.

 9. Dlaczego Nikt z PIS nie postuluje by zgodnie z prawem diety radnych były tylko zwrotem poniesionych kosztów za bycie radnym – pytam radnego Wolskiego, pytam też niby tych z opozycji : radnego Siewierę, radnego Wójcika – dlaczego?

 10. Jedynym gwarantem pokonania Kalińskiego w II turze jest Paweł Kolas.. Obudźcie się i to zrozumcie. Jeśli do II tury wejdzie Kaliński i Wolski to Wolskiego z PIS nie poprze przecież Siewiera z Platformy i Sobczak z PSL- jeśli wszedł by Siewiera nie poprze go PIS.. Kolas w II turze zebrałby cały anty Kaliński elektorat a ten jest spory- udałoby mu się to czego o mały włos nie osiągnął 4 lata temu Jarek Śmigiera- ale może Siewiera i Wolski wszak mają diet radnych, wolą byc w opozycji do Kalińskiego jak wieczny opozycjonista Wójcik- Obudźcie się – Kolas skasuje takie diety

 11. Radny iksiński

  Życzenia do wszystkich kandydatów na burmistrza (z wyjątkiem szanownego Pana Wolskiego): ja Radny iksiński wzywam Was Panowie do podjęcia najlepszego kroku w życiu i natychmiastowego złożenia broni wyborczej. Odstąpcie od swych zamiarów i wstąpcie do PiS, stańmy się jak jedna wielka rodzina. Kiełbasy na grilla wystarczy dla nas wszystkich i co nieco mocniejszego też się znajdzie. Poprzyjcie naszego kandydata i przyjmijcie uścisk naszych dłoni. Wybaczamy Wam wasze złośliwości i przyjmujemy jak synów marnotrawnych. Wracajcie do kolebki prawdy. Razem dokonamy lepszej zmiany dla nas wszystkich.

 12. Ci z PiS-u są niemal jak Pułkownik Wołodyjowski, co ma w brodzie cztery włoski, ale inszych członków osiem porosło mu pięknym włosiem. Ni pies ni wydra byleby być wiernym prezesowi, co to zchowal się za plecy innych bo zabrakło mu mamusinej spódnicy.

 13. Radny iksiński

  Odezwa do hejterów którzy chcą naszej partii PiS zaszkodzić: wy hejterzy z wszystkich innych ugrupowań pamiętajcie, że my miłujemy prawość i sprawiedliwość wedle naszego jedynie słusznego rozumienia. My ustalamy nieomylnie kto jest prawdziwym Polakiem patryotą. My wiemy co jest święte, a co tylko udawaniem świętości. Życzymy wam hejterom abyście brali przykład z Nas bo nie ma i nie było nigdy tak znakomitego i oddanego sprawie ojczyzny, ugrupowania jak nasze. Nie damy się sprowokować hejterom bo zło dobrem zwyciężamy. Nie wierzcie pogłoskom, że coś zatajamy przed narodem.

 14. Radny iksiński

  Deklaracja programowa Radnego iksińskiego: 1) kocham siebie 2) kocham Łowicz za dietę 1600 zł. 3) kocham innych więc jestem za tym aby dać im te 500+ 4) jestem za budową dwóch kościołów na Górkach 5) jestem za budową kościoła w miejscu sali widowiskowej na kaliskiej 6) jestem za zmianą nazwy ulic na nazwy naszych najlepszych PiS działaczy 7) jestem za tym aby z budynków po jednostce wojskowej zrobić wielką hurtownię dewocjonaliów aby Kutno, Sochaczew i Skierniewice nam pozazdrościły. Dobry mam program ?

  • I jeszcze dorzuć:niech nam prezes rzadzi jak najdłuzej a jak kiedyś zamknie oczy(odpukac!)to nie pomniki ale hasło:Santo Subito!Bo taki człowiek rodzi sie raz na 1000 lat!!!

 15. Kozak to on może jest ale napewno nie w zarządzaniu miastem 30 tyś.tyle pieniedzy utopionych w bloniach,w oczyszczalnie ścieków,przez trzy kadencje pare metrów sciezek rowerowych ,które już się rozpadają.Jednostka wojskowa nie wykorzystana szansazrobic cos fajnego na tym terenie.TAKIEGO GRUNTU W LOWICZU JUŻ DRUGIEGO NIE MA.SŁABO .

  • Radny iksiński

   Jolka, jeśli tego nie zrobiłaś to przyłącz się do nas niezwyciężonych, do szeregów PiS i odmień swe życie na lepsze.

 16. Potrzebna łowiczowi zmiana.Mlodzi tego chcą i usuniemy pana z wąsami z ratusza dla dobra naszego grodu.

  • Radny iksiński

   Jeszcze kilka godzin i sam przekonam burmistrza aby przystał do nas, do najlepszych obywateli miasta i kraju, do szczerych, uczciwych i oddanych sprawie miłośników PiS. My wiemy co potrzeba temu miastu najlepiej. Co chcę w zamian ? Pełna dieta mi wystarczy za mój trud.

  • Młodzi nie potrafią rządzić nie mają doświadczenia.Rządzić to sobie mogą u siebie w domu.

   • Nasz lokalny lider PiS jest doświadczony choć młody. Potrafi rządzić i już rządzi. Marcelina wstąp do Nas, wstąp do PiS.

 17. I tak będzie. Kalin wygra bo jest kozakiem. Reszta może się od niego uczyć.

 18. Ciekawe… Sondaż to był robiony w Urzędzie Miasta?

 19. Ja zagłosuję na Wolskiego. To jedyny z kandydatów, który jest obecnie w stanie zapewnić dobrą współpracę z rządem. Dodatkowo jest młody i nie jest miałki jak jego przeciwnicy. Jeśli będzie druga tura to mam nadzieję, że Kolas i cała prawica przekażą mu poparci by mógł wygrać. Panu Kalińskiemu już do widzenia.

 20. A może Pan Kolas jak wygra to niech powie, że będzie chciał mieć najniższe wynagrodzenie wynikające z tabeli wynagrodzeń

 21. W 1 turze poprę Wolskiego albo Kolasa. Mam nadzieję, że ktoś z tej dwójki przejdzie do II tury!

 22. Radny iksiński

  Mnie przekonał PiS. Chcę mojej diety 1600 i rozdawać zabrane z podatków 500+ na pociechę. Zamierzam dobrze jeść i zadbać o mięsień piwny. Jak coś mi zostanie bo się przejem, to rozdam na targu. No i kościół na Górkach będzie. Tradycja musi być zachowana bo Pan, Wójt i Pleban dogadają się. A Wy kochani wyborcy dbajcie o swoich radnych. Ps. przekonuję ludzi z KWW ŁnŁ aby poparli PiS. Ponad 3/4 już przekonałem.

 23. POD KAŻDYM WZGLĘDEM PRZEKONAŁ MNIE PAN WOLSKI I KOSIOREK.POWODZENIA CHŁOPCY!!!

 24. Opodatkować kościół. Zlikwidować przywileje. Skończyć z dotacjami na Rydzyka biznes-księdza w zamian za poparcie wyborcze jego toruńskiej frakcji. Co za beszczelne kupczenie z wykorzystaniem publicznych pieniędzy – ale PiS rozdaje dolę po napełnieniu własnej sakwy. Po co ? Aby zapewnić sobie sielankę. Dla ludu kiełbasa, a dla siebie kasa.

  • Radny iksiński

   Mikołajek, nie wiesz co piszesz. Zapraszam na grilla partyjnego i tam osobiście powiem ci w co masz wierzyć aby nie wypisywać takich rzeczy.

 25. A tymczasem żaden z radnych nie zgadza się z P. Kolasem odnośnie uregulowania DIET. Za to zapewne szykowane są smakołyki na targowice.

 26. Mam wrażenie, że grupa Pana Kolasa może nie przekroczyć 5% głosów, a to znaczy, że mogą nie mieć żadnego radnego.

  • Rozstrzygną to wyborcy. Ich wybór i wola.

   • My roztrzygniemy wszystko bo naród jest z nami, a ty łowco dołącz do nas, do PiS i walcz o swe lepsze jutro u boku najlepszych.

  • Twoje wrażenia są Twoimi marzeniami- o dalszej stagnacji w mieście. o tym by dieta radnym wpływała jak pensja.. a ja mam wrażenie że młodzież Wam pokaże układzie łowicki Kaliński, Waligórski.. że czas na zmianę

 27. Wy,ktorzy oddacie głos na PIS,tym samym godzicie sie na budowe kościoła na Gorkach,wbrew suwerenowi,do ktorego tak sie odwołuje partia rządząca.Czy chcecie tego?

  • do Bonifacego

   witaj Bonifacy 🙂
   jak tam dzień mija ?
   zgadzam się z Twoją diagnozą odnośnie PiS

   • …a super,właśnie grabie liscie kolo swojego domu na Gorkach,gdzie pan Wronka wbrew suwerenowi z poparciem pana Gedka chce budowac kosciol.Fige,po moim trupie….pozdrawiam antypisowcow.

   • Ciekawostką jest to, że niektórzy księża również nie widzą powodu aby pchać się z kolejnym kościołem na Górki. Muszą jednak siedzieć cicho aby ich nie wysłano gdzieś na stepy. Lubię Wasz miód z Górek i opór wobec kaprysów duchowieństwa. Pan, wójt i pleban – żrą, piją, biorą łapówki i doprowadzają państwo do upadku. Twój dom Twoją twierdzą !

   • …oto wielka tajemnica wiary-złoto i dolary,pozdrowienia od arcybiskupa (ksywa-morda)wlasnie wbrew moherom przedłuzyli wyswietlanie w kinie”KLERA”dla zainteresowanych:od jutra do25pazdziernika,warto obejrzeć,wbrew zwolennikom dojnej zmianylub jak kto woli-koryta+!!!

   • Obejrzałem film. Pooglądałem też wypowiedzi księży. Wielu z nich potwierdza że to co na filmie zdarza się. Ale my to wiemy bez potwierdzeń i bez filmu. Niestety obłuda w tym świętym kraju ma się dobrze.

 28. Tylko Siewiera i nikt inny. Jeden z najaktywniejszych i merytorycznych radnych w tej kadencji. Ma mój głos i całej rodziny!!!

  • merytoryczne orzeszki … twarde, w sztucznym opakowniu i przesolone, a może i przeterminowane – gratulacje wybory dla Ciebie i rodziny – na zdrowie

  • Radny iksiński

   Panie Siewiera, zapraszamy do przystapienia do naszej partii PiS. Będzie Pan zadowolony bo jesteśmy bardzo mili.

  • a dietą podzieli wszystkich 🙂 a merytoryczny pokazała debata:) specjalista od orzeszków i kartofli który nazywa się ojcem debaty a nie zna jej zasad .. miszcz

 29. Wąsaty na burmistsza i basta,panie was pojedli by my w piuntek chlebka ze swojskim śmolcem bo po kawie pisiora wolskiego to cała ferajna żygała.Panie wąsik powodzenia.

 30. Czy choć jeden radny z imienia i nazwiska potrafi przychylnie ustosunkować się do tematu DIET w myśl rozwiązania zasygnalizowanego przez P. Kolasa ? Nie. Zapadła cisza. Przemilczeć temat. Gdyby Kolas chciał mówić o dietach pod publiczkę, to proponowałby podniesienie wysokość diet ! Tym sposobem “kupiłby” sobie głosy osób, które zostają radnymi tylko dla dodatkowych pieniędzy, kandydując z tego czy innego ugrupowania.

  • Typowe zagranie , ludzie nie kupą ściemy, a poza tym pan Kolas , wprowadzi do rady co najwyzej jednego radnego

   • ludzie nie kupią ściemy bo Kolas jej nie sprzedaje… za to ludzie widzą ściemę w obecnych długoletnich układach

   • No a jeśli Kolas wprowadzi jednego radnego i ten wniesie projekt uchwały o tym by dieta była tak jak to jest zapisane w przepisach że jest zwrotem za poniesione straty w zarobkach.. to co .. jak Zagłosuje Olko, Wójcik< Wolski, Wielemborek, Siewiera? łączy was dieta a nie Łowicz

 31. P. Kolas to człowiek pracowity jednak odróżnia On aktywność mającą na celu pokazywanie się czy mówienie dla mówienia o mówieniu że się mówi bo się mówi… nic z tych czczych rzeczy. U Niego liczą się konkrety bez błazenady. Powściągliwość ale i racjonalne wykorzystywanie zdolności, zasobów, czasu. Nie można eksperymentować na mieszkańcach miasta, nie można bawić się na czyjś koszt w politykę. Tu nie ma podejścia w stylu “po nas to może być i potop”.

  • T. , te niskie diety chyba po to , by sobie kupi więcej książek po złotówce

   • Przypuszczam, że nigdy nie kupiłeś żadnej książki.
    A starej książki po 1zł to do ręki byś nie wziął. Fajny ten zarzut za czytanie i kupowanie książek – dość symtomatyczny zwłaszcza gdy urządza się pokazówki z czytania narodowego, z czytania na pokaz.

   • Zarzut to jest za zakup pokaźnego zbioru książek przez dyrektora ŁOK, po ustaleniu ceny księgozbioru ŁOK przez tego samego dyrektora ŁOK w wysokości 1 zł za sztukę. To, czy ktoś czyta, nie ma tu jakiegokolwiek znaczenia. To były książki miejskie, czyli nas wszystkich. Dyrektor działał w naszym imieniu i jeżeli już podjął decyzję o sprzedaży, to powinien się powstrzymać od zakupu. To tak, jakby burmistrz wystawił działki budowlane po 1 zł za m2, po czym sam sporą ich część kupił. Ten czym moralnie dyskwalifikuje p. Kolasa jako kandydata.

   • Haha nie ma to jak być dobrze poinformowanym i pisać o czyjejś moralności.

 32. Kolas to poważny kandydat, który nie pójdzie na łatwiznę i nie będzie czegoś robił dla robienia samego wrażenia. To osoba wymagająca od siebie i innych – tylko to jest gwarancją rozwoju. Udawanie i propaganda sukcesu to nie z tym kandydatem. Wyrazy szacunku Panie Pawle.

  • Ten kandydat jest gwarancją skłócenia ludzi

   • kłócą się Ci którzy nie chcą stracić przywilejów za bycie radnym… dać rodzinom 500+ a sobie 1600 … jest się o co kłócić i dobrze

   • ten kandydat nie namawia do kłótni lecz proponuje rozwiązanie naleciałości, która pierwotnie jako możliwość stała się należnością w pełnej wysokości… na swojej stronie P. Kolas to objaśnił jak to jest z dietami.

   • lepiej milczeć o dietach ? wiele ludzi myśli, że to jest pensja należna dla każdego radnego. P. Kolas to wyjaśnił i chce normalności w tym zakresie, a nie “czy stoi się czy leży, to mi się należy”

 33. Paweł Kolas spędza sen z powiek radnym i kandydatom na radnych z powodu propozycji zrobienia porządku z DIETAMI. To pierwszy konkret mogący zrewolucjonizować sposób zarządzania miastem. Porządek to podstawa. Za Kolasem nie stoi partia czy podpieranie się osobami z rządu. Zależy mu na zakasaniu rękawów i pracy, a nie na lansowaniu się. A przede wszystkim w podejściu Kolasa najważniejsze według mnie jest to aby każdy zajmował się tym co potrafi wedle własnych kompetencji i w ten sposób uniknie się wielu poprawek i marnotrawstwa czasu, energii i pieniędzy.

 34. Pod każdym względem przekonał mnie Burmistrz Pan Krzysztof Jan Kaliński. Powodzenia Panie Burmistrzu!

 35. samozwańczy burmistrzu….jak moża rozwalic 30% żelaznego elektoratu pisowego…nawet kaski mocherowe stwierdzily że tępa dzida z ciebie.

 36. Tak trzymać!Kalin i Kasia Słoma macie moje glosy!Precz z Wolskim i Kosiorkiem-oszustami!!!

 37. 🙂 🙂 trudno

 38. Nie mogę się doczekać 21

 39. Łowicz małe miasto, wszyscy sie znaja. Mam pytanie do redakcji. W jaki sposób byla robiona ankieta?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.