Niestety, 20 grudnia znów dali o sobie znać nietrzeźwi kierowcy, którzy spowodowali w Łowiczu 2 kolizje drogowe. Jeden z nich został ujęty poprzez obywatelskie zatrzymanie.

Policja, fot. arch NŁ
Policja, fot. arch NŁ

Najpierw, tuż po godzinie 10 na ul. Podgrodzie kierujący Toyotą Yaris 65-latek z Poznania podczas cofania uderzył w Forda Focusa. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Bardziej spektakularny przebieg miało zdarzenie, do jakiego doszło chwilę później na ul. Sikorskiego. Kierowca Audi najechał na zaparkowane Volvo, po czym próbował uciec z miejsca – poruszał się w kierunku ul. Piłsudskiego.
Jeden z przechodniów, widząc co się stało pobiegł za odjeżdżającym samochodem, który zaparkował niedaleko. Ponieważ od prowadzącego czuć było alkohol, przechodzień zabrał mu kluczyki i przy pomocy innego przechodnia wyciągnęli kierowcę z auta.

Na miejsce przybyła policja. Okazało się, że kierujący Audi 42-letni mieszkaniec Łowicza miał 3 promile alkoholu.
Kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi im do 2 lat więzienia.

Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu mł. insp. Grzegorz Radzikowski wystosował podziękowania dla mężczyzn, którzy pomogli zatrzymać pijanego kierowcę.

– Obywatelska postawa interweniujących mężczyzn zasługuje na pochwałę – mówi podkom. Urszula Szymczak, oficer prasowy łowickiej policji. – Być może dzięki ich odpowiedzialności nie doszło do tragedii. Pamiętajmy, aby w takiej sytuacji zdecydowanie reagować i nie dopuszczać, by osoba pod wpływem alkoholu wsiadała za kierownicę.

1 komentarz

  1. Zero tolerancji dla moczymordow za kierownicą,jeden pijak wyeliminowany

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.