Wprawdzie dotychczasowe Niedziele Sannickie przyzwyczaiły nas do wielu ciekawych atrakcji, ale program dzisiejszej jest jeszcze bardziej rozbudowany, niż to bywało w poprzednich latach. Po pierwsze, to jubileuszowa, 50. Niedziela Sannicka, po drugie – pierwsza, którą Sanniki świętują jako miasto.

Wprawdzie oficjalnie, pod względem prawnym Sanniki miastem są już od 1 stycznia tego roku, ale symboliczne nadanie praw miejskich miało miejsce właśnie dzisiaj, w szczególnej oprawie – ze scenkami z historii miejscowości, przedstawicielami grup rekonstrukcyjnych w historycznych strojach czy oprawą dzieci z Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca “Sanniki” oraz orkiestry dętej OSP. Akt nadania praw miejsckich odczytał prowadzący uroczystość Daniel Sukniewicz, który następnie złożył go naręce burmistrza Gabriela Wieczorka. Ten dokument – jak i inne papierowe świadectwa historii i życia Sannik – został włożony do kapsuły czasu i zakopany przed wejściem do pałacu.

Bogata jest też dzisiaj oferta koncertowa. W pałacu zagrał wybitny pianista Takashi Yamamoto. Z kolei w muszli koncertowej można powidziać występy m.in. RZPiT “Sanniki”, tenorów z TreVoci czy kwartetu Obsession.

Na godzinę 21 planowany jest występ gwiazdy wieczoru – Krzysztofa Cugowskiego, a także pokaz laserów i fajerwerków.


Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.