23-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, który ukradł samochód Volkswagen Gof IV sprzed sklepu przy ul. Mostowej został zatrzymany na autostradzie A2 przez policjantów z Grodziska Mazowieckiego.

Był w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Łowicz
Fot. KPP Łowicz

Do kradzieży doszło 8 sierpnia po godzinie 6. rano. Łowicka policja otrzymała zgłoszenie, że chwilę wcześniej na ulicy Mostowej w Łowiczu doszło do kradzieży samochodu. Pokrzywdzony pozostawił Volkswagena Golfa przed sklepem i wszedł zrobić zakupy, niestety pozostawił auto otwarte z kluczykami w środku nie wyłączając zapłonu.

Stojąc w kolejce w pewnym momencie zauważył, że do pojazdu wsiada mężczyzna a następnie odjeżdża. Nie zdążył jednak zatrzymać złodzieja.

Policjanci na podstawie m.in. rysopisu sprawcy podanego przez pokrzywdzonego oraz analizy monitoringu wytypowali mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Powiadomione zostały też jednostki ościenne i okazało się, że był to „strzał w dziesiątkę”. Tym bardziej, że samochód był charakterystyczny: miał niebieski kolor, obniżone zawieszenie, nietypowe alufelgi.

Mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia na autostradzie A2 przez policjantów z Grodziska Mazowieckiego.

Ustalenia policji wskazują, że ma na sumieniu podobne przestępstwa. Poza tym pojazdem wsiadając za kierownicę, złamał sądowy zakaz. Usłyszał zarzut kradzieży oraz kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Pojazd został już zwrócony właścicielowi.

3 komentarze

  1. NIECH MÓWI ŻE POŻYCZYŁ NA CHWILĘ… JEDYNIE TAK SIĘ OBRONI

  2. Złodziei powinien siedzieć, ale cymbał który zostawia włączony samochód i idzie na zakupy też powinien dostać duży mandat,raz że stwarza okazję a dwa to za to że truje środowisko.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.