W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Głownie trwają intensywne prace związane z wyminą starych, wysłużonych boksów na nowe – bardziej przestronne.

Nowe kojce zastępują stare i zardzewiałe klatki, podzielone ścianami z betonowych przęseł. Gdy odwiedziliśmy schronisko wczoraj, schronisko 14 marca, oddanych do użytku było już kilkanaście nowych, drewnianych kojców, a kolejne były budowane. Już około 20 psów mieszka w bardziej komfortowych warunkach.

Plany Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt “Arkadia” są takie, by docelowo wymienić wszystkie stare kojce, ponieważ po wielu latach użytkowania w większości z nich pordzewiałe siatki, zawiasy i furtki po prostu przestają spełniać swoje zadania. TPZ chce też usunąć te, które obecnie są ustawione w centralnej części schroniska, tak by psy były rozlokowane wokół pustego, obsianego trawą placu i miały na widok na to, co się na nim dzieje.

Tak szeroko zakrojonej inwestycji “Arkadia” nie byłaby w stanie zrealizować we własnym zakresie, na szczęście inicjatywę wymiany boksów wspierają prywatni darczyńcy, w tym zwłaszcza jedna osoba, którą prezes TPZ Agnieszka Kacperska określa mianem wielkiego przyjaciela zwierząt. Pomóc w sfinansowaniu wymiany kojców może każdy. Bliższe informacje dostępne są na profilu facebookowym Przytulisko Głowno.

Więcej o trwających pracach napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.