Rysa wykryta wewnątrz przyszkolnego zbiornika na propan butan w Popowie Głowieńskim stała się przyczyną jego wymiany na nowy.

Nowy zbiornik na gaz w Popowie Gł
Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Rysę znaleziono podczas rutynowej kontroli wewnętrznej zbiornika. Nie wiadomo skąd się wzięła, ani czy w toku dalszej eksploatacji zbiornika przyczyniłaby się do jego rozszczelnienia, ale takie ryzyko istniało. Dyrektor ogrzewanego propan butanem Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim Krzysztof Fortuna powiedział nam że rozważano dwa sposoby poradzenia sobie z problemem – zeszlifowanie rysy lub wymianę zbiornika. Ostatecznie decyzję o zastosowaniu tego drugiego rozwiązania podjął wójt gm. Marek Jóźwiak, bo zeszlifowanie wiązałoby się z osłabieniem grubości ściany zbiornika, wynoszącej obecnie 6,3-6,4 mm. O wymianie przeważyły względy bezpieczeństwa.

Nieplanowana wcześniej inwestycja kosztowała gminę około 11 tys. zł. Nowy zbiornik jest częściowo wkopany w ziemię, a częściowo ma zostać przykryty kopcem. Jego pojemność jest równa pojemności starego i wynosi 4850 litrów, z tym, że zasadą jest napełnianie zbiorników gazem maksymalnie w 85% objętości.

Jeszcze w czasie wakacji gaz zostanie zatankowany do zbiornika, celem sprawdzenia szczelności i sprawności podłączenia instalacji grzewczej.

Nowy_zbiornik_na_gaz_w_Popowie_Głowieńskim
Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Komentowanie nie jest możliwe.