Wczoraj, 15 stycznia, ok. godz. 22.10 doszło do wypadku samochodu osobowego na 396 km autostrady A2 na wysokości Dzierzgowa.

Strażacy poinformowali nas, że po przyjeździe na miejsce okazało się, że samochód Audi A4 uderzył w barierki energochłonne. Samochodem podróżowały 3 osoby narodowości ukraińskiej. Kierowca, 32-letni obywatel Ukrainy, znajdował się poza pojazdem, pasażerowie siedzieli w samochodzie, ale był do nich dostęp.

61-letnia pasażerka uskarżała się na ból ręki. Do czasu przyjazdu karetki, pomocy udzieli jej strażacy. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował ją do szpitala w Skierniewicach, w którym pozostała.

Rzecznik policji Urszula Szymczak powiedziała nam, że ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W związku z tym apeluje do kierowców o ostrożną i odpowiedzialną jazdę oraz przypomina, że prędkość dozwolona, nie zawsze jest prędkością bezpieczną, szczególnie w przypadku trudnych warunków drogowych.

Tagi:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.