Na polu za filią GOK w Bobrownikach, a zatem blisko lotniska, spadł na ziemie ultralekki samolot. Według relacji mieszkańców – zahaczył skrzydłem o ziemię, po przetoczył się po kartoflisku.

fot. Tomasz Matusiak

To nie pierwszy taki wypadek w tej okolicy. Dokładnie dwa lata temu w święto Bożego Ciała zginęły dwie osoby, pilot i pasażer. Również w tym roku, w kwietniu, doszło tam do wypadku, tym razem bez tragedii, samolot uszkodził natomiast linie energetyczne.

Dzisiaj, 31 maja, nie stało się nic poważnego – pilot doznał jedynie lekkich, niezagrażających życiu obrażeń.

Interweniowały cztery zastępy straży pożarnej, pierwsi dotarli druhowie z miejscowej OSP w Bobrownikach, później także OSP Nieborów i dwa zastępy PSP.

13 komentarzy

 1. Nie za często ? Ktoś powinien chyba zrewidować koncesje na te wybryki wszak częstotliwosć tych nazwijmy to zdarzeń pozostawia wiele…pytań

 2. N
  iedaleko mam tam działkę,czasami widzę wyglupy tych niby pilotow,nie mowiąc juz o hałasie z silnika nisko lecacego samolotu nad lasem,gdzie są ekolodzy obroncy zwierząt.

 3. Pogoda wczoraj raczej nie była lotna dla tego typu maszyn.

 4. Informacja dla tych co tak bardzo bronią lotniska.
  Co powiecie na to że zezwolili na start samolotu z pilotem bez licencji? Ten człowiek malo nie uderzył w mój dom. W domu była cała rodzina, jak by nas pozabijał też byście tak bronili lotnisko na którym non stop coś się dzieje? Nie wspomnę o ich wariacjach w powietrzu które później skutkują właśnie takimi sytuacjami.

 5. Spokojnie Maciarewicz wróci z pielgrzymki i wyjaśni. Ojczyznę dojną racz nam dać panie jeszcze lat 5.

  • Tylko Bosak

   a jednak się okazuje ze atypisowcy to większe przygłupy czego dowód Sami dają poprzez swoje komentarze

  • “Ojczyzne dojną racz nam zwrócić Panie” jest modlitwą tępogłowych złodziei z PO i PSL. Nic z tego, nigdy już nie będziecie rządzili w Polsce, tak jak złodzieje z SLD.

 6. Tam nie ma lotniska 😂😂

 7. zamknąć ulice, bo wypadki?

  zamknąć ulice, bo wypadki?

 8. Kolejny raz: LINIĘ ENERGETYCZNĄ !!!
  Lądowisko przy linii energetycznej ?!
  Kto wydał na to zezwolenie ?!

 9. Kubuś Puchatek

  Rok temu w Boże Ciało, teraz w Zielone Świątki (Zesłanie Ducha Świętego). Przypadek? A niezależnie od wszelkich ewentualnych tego typu skojarzeń i konotacji dziś dość mocno wiało. Więc ultralekki samolocik mógł mieć z tego tytułu problemy.

 10. Zamknąć to lotnisko bo zaczną nam na domy spadać

  • Chłop to u nas nadal ciemny, tylko zamknąć, zlikwidować, zakazać! Bo ja nie mam to i inni mają nie mieć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.