Do groźnego wypadku doszło dzisiaj, 5 października, około godziny 10 w miejscowości Ostrołęka w gminie Głowno w pobliżu sadów owocowych. Aż trzy osoby zostały ranne.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mieszkanka powiatu łowickiego, kierująca samochodem marki Peugeot 307 doprowadziła do czołowego zderzenia z Fiatem 126 p, którym podróżowali dwaj mieszkańcy powiatu zgierskiego.

W wyniku zdarzenia, wszyscy podróżujący zostali przewiezieni do szpitali w Łowiczu, Brzezinach i Zgierzu. Strażacy musieli wycinać dostęp do dwóch osób poszkodowanych.

Na czas usuwania skutków wypadku, droga w kierunku Albinowa była nieprzejezdna. Około godziny 16 na miejsce przyjechały dwie lawety, które zabrały samochody.

Aktualizacja:

Rzecznik policji w Zgierzu Magdalena Nowacka powiedziała nam, że kierująca Peugeotem 60-letnia mieszkanka powiatu łowickiego nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas ruchu. Wówczas zderzyła się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka Fiatem 126 p, którym podróżowało dwóch mężczyzn z powiatu zgierskiego: 21-kierowca i jego 61-letni pasażer.

Ustaliliśmy, że na skutek zderzenia, oba pojazdy znalazły się poza drogą, a Peugeot dachował. Na miejscu lądował LPR. Obrażenia, jakich doznała kierująca Peugeotem miały charakter powierzchowny, zaś stan mężczyzn podróżujących Fiatem był znacznie poważniejszy.

Policjanci dokonali oględzin samochodów. Zostały one zabezpieczone celem przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłego. Okoliczności wypadku zbadają policjanci ze Zgierza pod nadzorem prokuratora.

 

9 komentarzy

  1. Artykuł nie jest stronniczy tylko realni mówi co się wydarzyło… Kierująca Peugeotem znacznie przekroczyła dozwolone 50km/h o czym świadczą chociażby ślady na asfalcie i zeznania naocznych świadków zdarzenia… Więc jedyne do się zgadza to że dzień był słoneczny…. SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA

  2. Artykuł został napisany bardzo stronniczo na podstawie wstępnych ustaleń. Tak jakby Pani kierująca Peugeot stwierdziła, że “o teraz doprowadzę do wypadku” a jechała w słoneczny dzień z dozwoloną prędkością na danym odcinku i nieumyślnie spowodowała wypadek. Życzę szybkiego powrotu do zrowia całej trójce.

    • Pani, była widziana chwile przed wypadkiem,przepisowe 50km/h było SPORO przekroczone. Po śladach widać, że za zakrętem podbiło ją na uskoku w asfalcie, czego niestety nie opanowała.

    • Pani kierująca peugeotem w terenie zabudowanym, między domami, na łuku, jechała dobrze powyżej 100 km/h

  3. Chlopaki wszystko będzie dobrze, wierzymy w to. Wracajcie szybko do zdrowia

  4. Dla kierowcy peugota dodatkowa kara za zniszczenie pięknego zabytku.

  5. czy ta Józka z Ostrołęki maluch ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.