Ubranka dla noworodka

Bardzo często, jeszcze przed narodzeniem dziecka, rodzice analizują i sprawdzają, czy na pewno zakupili wszystkie niezbędne ciuszki. Podpowiadamy, że przed wielkimi zakupami warto dokładnie przemyśleć, jakie ubranka faktycznie są potrzebne, a które po prostu nie przydadzą się. Oczywiście rodzaj ubranek zależy od pory roku i miesiąca, w których urodziło się dziecko ‒ inne części garderoby sprawdzą się zimą, inne latem czy jesienią. Przejdźmy jednak do szczegółów.

  • Body ‒ body to podstawowy element garderoby malucha. Na początku najlepiej sprawdzą się body zapinane z przodu na całej długości i w kroku ‒ ułatwi to przebieranie malucha. Do wyboru mamy body z krótkim bądź z długim rękawkiem, jak również bez rękawów ‒ warto zaopatrzyć się w różne rodzaje. Na początek wystarczy 5-6 sztuk na krótki rękaw i 5-6 sztuk na długi rękaw.
  • Pajacyki ‒ pajacyki to kolejny ważny element garderoby malucha. Pajacyki są bardzo wygodne i uniwersalne, sprawdzą się w dzień, mogą też służyć jako piżamka. Za najwygodniejsze uchodzą pajacyki rozpinane na całej długości z przodu.
  • Kombinezon ‒ wygodny kombinezon sprawdzi się w przypadku maluchów, które urodziły się późną jesienią lub zimą. Taki element garderoby jest wygodny, chroni dziecko przed zimnem i nie uciska delikatnego ciałka.
  • Kaftaniki ‒ kaftaniki to poprostu bluzeczki. Znajdziemy wiele modeli, warto jednak zadbać o to, by kaftanik nie uciskał malucha pod pachami 
  • Czapeczki ‒ wyprawka dla noworodka to również czapeczki. Dobrze zakupić zarówno cienkie, bawełniane czapeczki, jak i nieco grubsze modele. Nakrycie głowy powinno być dobrane do temperatury – dziecku nie może być ani za zimno, ani za gorąco.

 Ponadto, warto zaopatrzyć się w półśpiochy, śliniaczki, buciki, kocyki, piżamki, śpiochy.

Najlepiej zdecydować się na ubranka z naturalnych tkanin, przede wszystkim z bawełny, wełny czy lnu. Takie ciuszki pozwolą oddychać skórze dziecka i nie podrażnią jej. Dla noworodków najczęściej kupuje się ubrania w rozmiarze 56, 62.

Powodzenia!

BAMARNICOL ‒ wyjątkowe ubranka dla dzieci 

 Duży wybór ciuszków oferuje Bamarnicol ‒ polski producent ubranek dla noworodków i starszych dzieci. Wszystkie ubranka szyte są z naturalnych tkanin,  wyróżniają się trwałością i delikatnością, są bardzo wygodne i prezentują się doskonale.

 W ofercie Bamarnicol dostępne są body, odzież chrzcielna, pajace, spódniczki, spodnie i wiele, wiele innych.

Podsumowanie

Wyprawka dla dziecka przede wszystkim powinna zawierać body, pajacyki, czapeczki, kaftaniki, a jeśli dziecko rodzi się zimą bądź jesienią kombinezon lub kurteczkę. Najlepiej wybierać ciuszki z naturalnych, delikatnych tkanin ‒ właśnie takie ubranka dla malucha znajdziecie w ofercie  Bamarnicol.

Komentowanie nie jest możliwe.