Za dwa tygodnie zapadnie wyrok w sprawie byłego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łyszkowicach, oskarżonego o przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków służbowych i sfałszowanie dokumentu.

Piotr Klimkiewicz
Piotr Klimkiewicz

Dzisiaj, 10 stycznia, sędzia Anna Kwiecień-Motylewska zamknęła przewód sądowy.

W mowie końcowej prokurator domagał się dla oskarżonego łącznej kary 1,5 roku pozbawienia wolności, zakazu sprawowania kierowniczych funkcji w jednostkach administracji publiczne na okres 3 lat oraz wyrównania strat finansowych, o jakich była mowa w akcie oskarżenia.

Jego zdaniem można w tym przypadku mówić o dwóch ciągach przestępstw, przy czym można mówić zarówno o działaniach świadomych, jak i takich, które – w ocenie prokuratury – wynikały z zaniedbań. Zdaniem prokuratury bezpośredniego przełożenia na zarzucane czynności nie miał konflikt oskarżonego z wójtem gminy Łyszkowice, w czasie całego postępowania (także dzisiaj) przywoływany przez oskarżonego.

Zarówno oskarżony jak i jego adwokat wnoszą natomiast o uniewinnienie. Odnośnie zarzutu fałszerstwa (podrobienia pieczątki i podpisu głównej księgowej GOKiS) to stwierdzają, że w ogólnie nie było takie zdarzenia.

W kwestii nieuprawnionego wypłacania przez dyrektora samemu sobie nagród, obrońca podkreśla, że za te kwestie odpowiadała w jednostce wyłącznie główna księgowa, która podpisywała się pod każdym rachunkiem (była jedyną osobą upoważnioną do tego w umowie z bankiem), sam dyrektor zwrócił pobrane pieniądze, kiedy tylko dowiedział się, że zostały mu wypłacone nieprawidłowo. Obrońca zwraca też uwagę, że jeżeli nawet w GOKiS dochodziło do naruszenia dyscypliny finansów publicznych (jak kwalifikuje część zarzutów), to powinno to być przedmiotem postępowania dyscyplinarnego, a nie karnego.

Sam Piotr Klimkiewicz mówił, że nie jest człowiekiem nieomylnym, za popełnione nieświadomie błędy został już de facto ukarany pozbawieniem stanowiska oraz pracy, której był oddany, a także nadszarpnięciem jego dobrego wizerunku w lokalnej społeczności.

Ze względu na złożony charakter sprawy wydanie wyroku zostało odroczone do 24 stycznia.

71 komentarzy

 1. Ja mam pytanie do Pani Przewodniczącej Rady Gminy co z Panią Sekretarz Gminy wobec której to czy się postępowanie karne, jakie kroki podejmie Rada pod Pani przewodnictwem? jakie kroki wobec byłej księgowej GOK, jakie wobec wycinki drzew na Uchaniu Dolnym jest tego sporo. Czekamy i przyglądamy się . Mam nadzieję że nie będziemy my musieli interweniować.

 2. bezrobotna

  Czy to prawda co mówią ludzie,że księgowa z GOKiS-u za obciążanie Klimkiewicza w sądzie została nagrodzona przez wójta pracą na cały etat i już pracuje w Urzędzie Gminy Łyszkowice?

  • mieszkanka

   Numer polega na tym ,że zwolniła pół etatu w GOKiS,a wkrótce ogłoszą wakat i pewnie wskoczy tam ktoś równie,,zasłużony”.

 3. Pozdrowienia dla byłej już księgowej GOKIS- Renatki . Tym razem nie udało ci się oszukać wszystkich tak jak oszukałaś swojego męża , że to jego syn . Co do Piotrka , to musisz pogodzić się z porażką i pamiętaj – to tylko bitwa , a nie wojna

 4. psychiatra

  Osobowość paranoiczna;nadmierna podejrzliwość i nieufność,przekonana o ciągłym spiskowaniu przeciwko niej,ostrożność i czujność w kontaktach,wszędzie doszukuje się ukrytych motywów,inne poglądy i słowa krytyki traktuje jak poniżenie,dochodzi latami swojej sprawiedliwości w sądach,ucieka się do gróźb i szantaży,realizuje własne cele nie licząc się z kosztami ani następstwami,na siłę musi komuś przypisać winę,szkodzi ludziom w białych rękawiczkach,kreuje rzeczywistość.

 5. Ciekawie się zapowiada, mianowicie.za wyłudzenie prawie 350 milionów Vatu Sąd skazał oskarżonego na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, a tu za wyłudzenie 5 tysięcy złoty i zwróceniu pieniędzy takiego samego wyroku domaga się Prokurator. Różnica przeogromna , co na to Temida zobaczymy pod koniec Stycznia.

  • Chory na schizofrenię Arkadiusz K , który jest ubezwłasnowolniony, trafił za kratki za kradzież…batonika…
   batonik warty 99 groszy.
   Najważniejsze były zakupy w ,,słynnym sklepie rodzinnym ,,artykułów na imprezy a że wszystkich artykułów nie było na balach (dania gorące ,wędliny) to tylko samo zdrowie dla uczestników imprez .
   Ps.w Z>K w nagrodę co drugi dzień jest kapucha (nie mylić z gotówką) na śniadanie ,obiad i kolację

 6. Stachlew123

  Piotr – trzymamy kciuki za Ciebie i wierzymy, że sprawiedliwość i prawda weźmie górę i zostaniesz uniewinniony. Wszyscy wiemy , że to intryga zaplanowana przez Wójta Rutę i wykorzystane stare układy w prokuraturze by dać popis. Nasz Wójt jest znany ze swoich ubeckich działań. Przykre jest, że naród jest tak otumaniony i wierzy człowiekowi, który zostawił żonę z dziećmi , jest w luźnym związku z kochanką, pracował w SB , konfliktuje się z kościołem i społeczeństwem itd itd.

  • Brawo ,Brawo Stachlew 123 -prawie jak J 23 znów nadje (Hans Kloss)Normalnie jak ,,Agent ,,sołeckiego wywiadu o kryptonimie Stachlew 123 wpada na trop ciekawe czy uda mu się pokrzyżować plany wroga. Będzie hit? wszech czasów w gminie Łyszkowice .

 7. Panie Piotrze z przykrością muszę stwierdzić że nie nadaje Pan się na Wójta skoro dał Pan się złapać na takiej pierdole. Co by było jak by Pan był Wójtem aż strach pomyśleć.

  • Janosik mimo wielu wałków w gminie jeszcze nie został złapany i dlatego uważa,że nadaje się na wójta.Niech optymizm i dobry humor cię nie zwiedzie ,wszak osaczanym ludziom rozwiązują się języki.

  • Panie Piotrze już tyle po wyborach a pan jeszcze mieszka w Łyszkowicach ładnie to pan spełnia obietnice dobrze ze nie został pan wójtem bo nici by były z obietnic chyba ze się pan wybierze za kratki 😛

 8. Coś mi się wydaje że tu Ruta z Klimkiewiczem się okłada

 9. Bronek jak go uczyli w SB manipuluje faktami,wprowadza dezinformację i pluje jadem.,,Nosił wilk razy kilka,poniosą i wilka.”

  • Mateusz dopisz:dezinformację i pluje jadem,wynajmując gościa który roznosi ulotki przed wyborami .dzwoni do urzędu gminy powołując się na stare znajomości z Policji chcąc wyłudzić mieszkanie komunalne. I masz rację ,,Nosił wilk razy kilka,poniosą i wilka.”
   ,,uczyli w SB,,-żeby nie dać się zrobić w …. , takim Leszczom

  • i tu też masz rację? wy…..ił pół komendy z roboty .(w ciągu 3 pierwszych lat aż 25 funkcjonariuszy opuściło szeregi policji w Łowiczu.)Ruta zmienił również system funkcjonowania łowickiej komendy. Przybyło dużo nowego sprzętu, wyremontowano budynek komendy, wzmocniono przede wszystkim dyscyplinę w komendzie.Rokrocznie udawało się komendantowi Rucie zwiększać wykrywalność przestępstw. W pierwszych 11 miesiącach roku 2001 wynosiła ona 56,8%, przy średniej w województwie łódzkim 34%. W roku 2005 łowicka KPP uplasowała się na pierwszym miejscu w województwie łódzkim w tej kategorii.

   • Czy nie wyleciałeś za fałszowanie statystyk?Posługujesz się danymi ,które podałeś dziennikarzowi,ale nie miały potwierdzenia w rzeczywistości.Tekst z wikipedii napisałeś sam i tak tworzysz historię.Przebadaj się w kierunku schizofrenii.Wspominasz remonty,które bardzo lubisz.Czy nie wykonywał ich stale nasz dobry znajomy,dzierżawca stawów uchańskich?

   • Ciekawe rzeczy opowiadają o tobie młode pracownice komendy.Było wesoło jak byłeś komendantem.

   • Wyp…..olił pół komendy pracujących tam bab.

   • Wyp…..olił pół komendy pracujących tam bab.
    o to nieładnie z jego strony ,przecież mamy równo uprawnienie to jakieś – uprzedzenie lub dyskryminacja ze względu na płeć danej osoby.
    powinien zrobić to po połowie półchłopów i pół bab pozbawić pracy ,tylko nie wiem jak podzielić 25 na pół ? może policjant wie?

  • Przeczytaj ze zrozumieniem jak już powołujesz się na artykuły z (źródło:Nowy Łowiczanin) .https://lowiczanin.info/komendant-policji-dlaczego-odszedlem/
   Mimo że za jego czasów, przy rosnącej w całym kraju liczbie kradzieży samochodów, w powiecie łowickim ta liczba zmalała o 20%, że kradzieży z włamaniem było mniej o 25%, że bandytyzm drogowy prawie wyeliminowano, że wsadzono za kratki najgroźniejszych przestępców, że liczbę godzin zwolnień chorobowych 145 policjantów łowickiej komendy zmniejszył z 4643 dni w roku 1998 do 1631 w roku 2003.

   • I znowu statystyki ,które sam tworzyłeś i podawałeś dziennikarzowi,który tych danych nie był w stanie zweryfikować.Żyjesz w świecie fantazji i własnych urojeń i napędzasz się rzekomymi sukcesami,które stale nagłaśniasz z nadzieją,że ludzie uwierzą.

   • policjant: bolą statystyki co……bolą ,ale tak ma być mają boleć …
    widzisz to nie to samo co złapać pijanego na rowerze na wsi ?

   • Nie ma jak zasada ministra Hitlera od propagandy,,kłamstwa powtarzane wiele razy stają się prawdą”

 10. Czy nagroda wypłacona w kwocie około 5 tysięcy złoty to kwota którą można omyłkowo pobrać i potraktować jako błahostkę. Ja rozumiem 100 złoty za dużo ale 5 tysięcy to już chyba przesada. Zwalanie winy na księgową to chyba jakież nie porozumienie bo księgowa nie jest od przyznawania nagród tylko od pilnowania dyscypliny finansowej. Skoro nastąpiła omyłka to czemu tak póżno i po interwencji kontroli pieniądze zostały zwrócone. Kupy to się wszystko nie trzyma, ale jakoś trzeba się bronić.

 11. Iwona z Sobockiej Wsi w gm.Bielawy

  nie dziwcie się-wszak gmina ŁYSZKOWICE jest składową POWIATU łowickiego!!! w którym to powiecie urzędniczo-funkcyjna korupcja ma się doskonale we wszystkich znanych mi organach powiatu :-))

  • to dawaj do Prokuratora a nie na forum nadajesz. Jak jesteś taka wszystkiego pewna to właściwe miejsce do pisania to Prokuratura.

 12. a ty co się do naszych afer wtrącasz, spadaj do Bielaw tam też pełno smrodu

  • Iwona z Sobockiej Wsi w gm.Bielawy

   tak w Bielawach i maska pegazka jest już za słaba, taki tam fetor, ale problem min. z korupcją w najniższych organach, czyli w gminach powiatu wynika z przyzwolenia na korupcje w organach powiatu i województwa!!!!

 13. Od kiedy to księgowa przyznaje nagrody, w takim razie wyrok powinna dostać księgowa. I to miało być Wójtem.

  • ,,I to miało być Wójtem,,?i to z jakim poparciem (gmina ta potrzebuje zmiany w sposobie zarządzania, a przede wszystkim wyciszenia narosłych w ostatniej kadencji konfliktów ) PiS Marcin Kosiorek kandydatka tej partii w I turze wyborów na wójta Małgorzata Zielińska.Poseł RP Piotr Polak Senator Przemysław Błaszczyk Radny Sejmiku Wojewódzkiego Waldemar Wojciechowski Ciekawe o jakie konflikty chodzi….Może o te że Pani dyrektor prowadziła zajęcia z języka angielskiego nie mając żadnych kwalifikacji i uprawnień ?może o ten że nie potrafiła wywieść Flagi Państwowej 15 sierpnia

   • nauczyciel

    Widać ,że Bronek okazał się debilem ,albo ktoś z niego robi debila.W szkole jest tak ,że osoba zastępująca nieobecnego nauczyciela idąc za zastępstwo uczy przedmiotu do ,którego ma kwalifikacje.To nie znaczy,że idąc na język angielski uczy angielskiego.

   • dyrektorka

    Dyrektorka nie wiesza flagi państwowej bo ma od tego pracowników.

   • obserwator

    ,,Gmina potrzebuje zmiany w sposobie zarządzania”, ,,wyciszenia narosłych w ostatniej kadencji konfliktów”-masz rację Bronku,ale niestety na to się nie zanosi ,bo wójtem jest nadal Adam Ruta.

   • I nawet tego nie potrafi zrobić ,, Dyrektorka nie wiesza flagi państwowej bo ma od tego pracowników.,,
    Pewnie była zajęta sporządzaniem listy osób ,którym należą się nagrody pieniężne za wspieranie szkoły tak jak pewna ,,Kwiaciarka,,z sąsiedniej gminny i oczywiście sobie samej za dobre zarządzanie szkołą .A może chodziło tylko o małpy w prywatnym Zoo…

   • Do obserwator: Masz 100% racji .Intrygi,napuszczania,knucie ,wyznaczania kolejnych ofiar,opowieści o liczbach planowanych zwolnień,szantaże ,grożenie ,to dzień powszechny w Łyszkowicach od listopada 2014roku.

   • Bronek przestań pić bo znów pieprzysz w cały świat.Idź do domu i się prześpij,bo już widzisz małpy.

   • Tak,tak…Widać ,że Bronek okazał się debilem… nauczyciel idąc za zastępstwo uczy przedmiotu do ,którego ma kwalifikacje.To nie znaczy,że idąc na język angielski uczy angielskiego……tak,tak i to wymiarze 70 godzin tygodniowo ?

   • …prześpij,bo już widzisz małpy….Masz Strażak rację widzę małpy ,którym przykrócono koryto i nie mają na banany i wykończenie chaty…

   • nauczyciel

    Dobrze ktoś tu napisał ,,chłopie przestań pić”.Co ty za farmazony ludziom opowiadasz? Nauczyciel pracuje 40 godz.tygodniowo.Żeby przepracować w tygodniu 70 godzin musiałby pracować od godz.8 do 22 w nocy codziennie.

   • Oj Bronek żebyś nie wyleciał za to samo co z Policji.Nie bądź taki pewny siebie bo Ci zabraknie na dokończenie domu weselnego i wykup stawów w Uchaniu,a emeryturka SB-cka mała.

   • nauczyciel….widzę że jesteś zorientowany w temacie ,bo czaisz bazę o czym piszę …mi nie chodziło o to że godzin 70 tygodniowo ,tylko że za te godziny była naliczana pensja Pani w zastępstwie .Też sobie nie wyobrażam żeby pracować od godz.8 do 22 w nocy codziennie….ale brać pieniążki za tyle godzin już sobie jestem w stanie wyobrazić .

   • nauczyciel

    Wszyscy nauczyciele mają za dodatkową pracę np.zastępstwa wynagrodzenie,to nie jest nic dziwnego.Ktoś tu manipuluje faktami w jakimś sobie tylko znanym celu.

   • mieszkanka

    Bronek nie przystoi,żeby będąc wójtem robić z siebie małpę.Wstyd.

  • Nie pij tyle !

 14. A gdzie poparcie PiS się podziało ?A jednak,,Ubek,,zrobił trochę porządku w gminie Łyszkowice. Nie da się przytulać kasy na lewo i prawo …

  • Tak myślisz to poczekaj trochę!Usłyszycie i o SB-ku.

   • dla mnie jeden drugiego wart. Ruta po władzę szedł po trupach, a Klimkiewicz jak już startował ze swojego komitetu to się go powinien trzymać, a nie iść w łachę po poparcie do PIS. Ludzie tego nie lubią, a chłopak się przekonał że nic na siłę. Powinno mu już dać do myślenia ,że Zielińska startowała z PIS i nawet do drugiej tury nie weszła, sam sobie spaprał wybory.

   • Wyborca i Bronek to to pijany Ruta.

  • Ciekawe kto przytulił kasę za 169 drzew z Uchania? Czy wpłynęły do kasy gminy ,właściciela obiektu?

  • mieszkaniec

   Czyżby? A gdzie kasa za drzewa ze stawów uchańskich?

  • mieszkaniec

   Do Bronek;Piszesz,że,, nie da się przytulić kasy na lewo i prawo”,a co się stało z prawie nowymi oknami ze szkoły za,które poprzedni wójt zapłacił 80 tyś.(sprzedała gmina,a pieniądze wpłaciła do kasy?).Zniknęły bez wieści podczas termomodernizacji.

   • Masz informacje gdzie podziała się kasa ,poinformuj odpowiednie służby tych w naszym kraju jest bardzo dużo CBŚ ,CBA,POLICJA,PROKURATURA ,STRAŻ MIEJSKA ,SOK,STRAŻ LEŚNA ,POLICJA BUDOWLANA,…możesz po informować ,SŁUŻBĘ ZDROWIA ,NFZ,ZUS,URZĄD SKARBOWY a na końcu odwiedzać PLACÓWKĘ PSYCHIATRYCZNĄ ,może cię wysłuchają jak Zniknęły bez wieści podczas termomodernizacji.

  • A gdzie podziała się kasa za 15 ton złomu ze szkoły.Gmina robiła termomodernizację a gdzie kasa?Może wiesz Bronku?

   • Tak wiem tą kasę za ten złom (15 ton) przytuliłem Ja po 0,8 groszy za kilogram weź kalkulator i policz ile przytuliłem ? 15 ton x 0,8=…..

   • obserwator

    A Piotrkowi wytykasz 5tyś ,a to 3xtyle.,,Jak Kalemu ukradną krowę to niedobrze,a jak Kali ukradnie krowę to dobrze”

   • obserwator

    Czyli okradziono gminę na 12 tysięcy zł.wg.twoich wyliczeń.A dokładnie 1kg.żeliwa wtedy kosztował na skupie 1zł.To już 15tyś zł.Czy wójt zgłosił kradzież do prokuratury lub policji?Może to niedopełnienie obowiązków?

   • Kolego żeliwo 0,8groszy to chyba kosztowało za komuny.W tych czasach od 80gr do1zł.Coś Bronek masz problemy z liczeniem.

   • Sławek Sprawdzam czujność ,a obserwator jakoś policzył i wyszło mu dobrze

   • Śledczy mają ułatwione zadanie bo sprawdzą nr.komputera i ustalą adres Bronka,który przyznał się ,że ukradł złom ze szkoły.

   • Czesław…..Śledczy już są ,obiecali że sprawdzą czy mówię prawdę ,na razie szukają okien za 80 tyś i 169 drzew .A swoją drogą Czesiu nie orientujesz się po ile chodzi metr drzewa ?Potrzebne na deski na wierzę obserwacyjną ,ma powstać dla mieszkańców gminy celem śledzenia Mamutów podobnież kręcą się po okolicy a nikt ich nie widział

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.