Wynikiem 2:2 zakończył się mecz sparingowy rozegrany w niedzielę, 12 lutego 2017 roku, pomiędzy KS Pelikan-1998 Łowicz a GKS Bedlno. Biorąc pod uwagę fakt, że rywalem podopiecznych trenera Jarosława Rachubińskiego była drużyna seniorów, stawia to grę biało-zielonych na bardzo dobrym poziomie.

Warunki do gry nie były łatwe – niska temperatura, silny wiatr i częściowo oblodzone boisko nie sprzyjały rozgrywkom. Tym bardziej docenić należy zaangażowanie obu drużyn w skuteczne przeprowadzenie akcji. Mecz był bardzo wyrównany. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze w 27. minucie gry. Po wrzutce z boku boiska, piłkę przyjął Adrian Musialik i celnie strzelając umieścił ją w bramce rywala. Goście jednak szybko doprowadzili do wyrównania i po przerwie walkę trzeba było podjąć od nowa.

Kolejna szansa pojawiła się przed biało-zielonymi w 60. minucie. Tym razem po wrzutce z prawej strony piłkę przejął Radosław Grefkowicz i strzałem w okno bramki trafił w bramkarza. Mimo zamieszania, gdyż pod bramką pojawiło się dwóch obrońców, nim bramkarz się podniósł Grefkowicz skutecznie dobił i wyprowadził drużynę na prowadzenie. Gola wyrównującego goście zdobyli niespełna dwadzieścia minut później. Dalsze akcje Pelikana nie przyniosły już żadnych zmian w wyniku spotkania.

– Najważniejsze, że przy takiej pogodzie i śliskiej miejscami płycie boiska, nikomu nic się nie stało. Pożyteczny sparing, bo rywalem była drużyna seniorska grająca w łódzkiej okręgówce. Zawodnicy się wybiegali i zdrowi wrócili do domu, to był cel na pierwszy sparing. My dopiero od tygodnia jesteśmy na dworze, ale udało nam się stworzyć kilka udanych akcji. Na razie wszystko idzie w dobrym kierunku – podsumował po spotkaniu trener Rachubiński.

Sparing juniorów A1:

KS Pelikan-1998 Łowicz – GKS Bedlno (V liga) 2:2 (1:1); br.: Adrian Musialik (27) i Radosław Grefkowicz (60) – (29) i (88).

Pelikan: Patryk Orzeł – Kacper Bolimowski, Radosław Grefkowicz, Damian Górowski, Dawid Konikowski – Kacper Miazek, Krystian Rutkowski, Mateusz Kaźmierczak, Damian Trałut, Kacper Jaros – Adrian Musialik. Na zmiany wchodzili: Aleksander Krajewski – Marek Konieczny i Tomasz Wudkiewicz.

2017.02.19 (n), godz. 9.00: KS Pelikan-1998 Łowicz – MKP Boruta Zgierz (junior A1)

2017.02.25 (s), godz. 13.00: KS Pelikan-1998 Łowicz – Laktoza Łyszkowice (VI liga)

2017.03.04 (s), godz. 15.00: KS Pelikan-1998 Łowicz – Olimpia Niedźwiada (VI liga)

2017.03.11 (s), godz. 11.00: KS Pelikan-1998 Łowicz

2017.03.19 (n), godz. 13.00: KS Pelikan-1998 Łowicz – Mazowsze Grójec (junior A1)