Gospodarstwa Wioletty i Pawła Brzozowskich z miejscowości Chruśle w gminie Kiernozia oraz Anny i Tadeusza Wietesków ze Złakowa Kościelnego w gminie Zduny zostały wyróżnione w finale wojewódzkiego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017.

Wioletta i Paweł Brzozowscy z miejscowości Chruśle w gminie Kiernozia.

Do tegorocznej edycji konkursu na terenie województwa łódzkiego przystąpiły 72 gospodarstwa. Najpierw odbył się etap regionalny, który przebiegał w ramach trzech regionów: Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi oraz placówek terenowych KRUS w Tomaszowie Mazowieckim i w Zduńskiej Woli. Specjalnie powołane komisje regionalne, po wizycie i ocenie gospodarstw rolnych, wyłoniły po trzy najlepsze gospodarstwa z każdego regionu, które awansowały do finału wojewódzkiego. 

Przed ogłoszeniem wyników, ponownie została powołana komisja – tym razem – wojewódzka, która raz jeszcze odwiedziła dziewięć najlepszych gospodarstw rolnych. 

Anna i Tadeusz Wieteskowie ze Złakowa Kościelnego w gminie Zduny.

Podsumowanie XV edycji konkursu na terenie województwa łódzkiego odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie w gminie Ksawerów. Gospodarstwa Wioletty i Pawła Brzozowskich z gminy Kiernozia oraz Anny i Tadeusza Wietesków z gminy Zduny zostały wyróżnione. 

Reporterka Nowego Łowiczanina rozmawiała z gospodarzami, a efekty jej pracy zaprezentujemy w kolejnym wydaniu tygodnika – w czwartek, 13 lipca

3 komentarze

  1. co zazdrościsz bo u ciebie jej nie było???????

  2. Państwu Wieteskom pomogły pewnie odwiedziny pani premier Szydło

    • Zapewne 😉 przecież nikt inny jak pani Szydło opłaciła im kostkę na podworku i to ona zadbała o czystość i porządek w gospodarstwie prawda? Wszędzie zazdrość wśród ludzi, i tyle

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.