“Oto Matka Twoja” – takie hasło towarzyszy 33 Pieszej Pielgrzymce z Głowna na Jasną Górę, która wyruszyła dziś o poranku.  

Pielgrzymkę zainaugurowała msza św. w kościele św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem ordynariusza diecezji łowickiej ks. bp. Andrzeja Franciszka Dziuby, który następnie odprowadził pielgrzymów do skrzyżowania ul. Swobody z drogą krajową nr 14. Tam ich pobłogosławił i zapowiedział spotkanie na Jasnej Górze, gdzie będzie odprawiał mszę św. 26 sierpnia – w święto Matki Bożej Częstochowskiej. 

Do skrzyżowania dróg pielgrzymkę odprowadzili także ks. dziekan dr Stanisław Banach, burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek i członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Brzeski. Część bliskich pątników i członków ich rodzin towarzyszy im na szlaku pierwszego dnia, idąc do Bratoszewic lub nawet dalej – do Aleksandrowa Łódzkiego.

Jak dowiedzieliśmy się od kierownika pielgrzymki ks. Zbigniewa Kielana, z 33 PP na Jasną Górę wędruje z Głowna około 200 osób, a dokładniej – do chwili inauguracji zapisało się 198, a 10 kolejnych czekało na rejestrację.   

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

  

 

1 komentarz

  1. przejezdzalam rano

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.