Niecodzienne spotkanie z grupą “Wyrwani z niewoli”, czyli dwoma przedstawicielami hip-hopowego podziemia z Białegostoku przeżyła dziś, 26 listopada, młodzież z głowieńskich szkół. Wydarzenie miało charakter prelekcji, choć nie zabrakło także akcentów muzycznych.


– Jesteśmy w waszym mieście po to, by podzielić się doświadczeniem miłości, czyli tym, co człowiek ma w sobie najpiękniejszego i najcenniejszego. To płaszczyzna, która łączy nas wszystkich, nie walę wam tu ściemy – zauważył Jacek „Heres” Zajkowski, który wspólnie z przyjacielem Piotrem Zalewskim opowiadał zgromadzonej w Miejskim Ośrodku Kultury publiczności o piekle uzależnienia, trudnych relacjach rodzinnych oraz wyzwoleniu z niewoli, jaką było dla niego uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Nie zabrakło również wspólnych tańców w rytm hip-hopowych piosenek.


Podczas spotkania uczniowie nie ukrywali swojego entuzjazmu nagradzając muzyków gromkimi brawami, zaś tuż po nim chętnie dzielili się na scenie swoimi wrażeniami, nie kryjąc wzruszenia.

– Dziękuję wam za to, że opowiedzieliście nam o istotnych wartościach w życiu każdego człowieka oraz o znaczeniu Boga. Takich opowieści nam brakuje – powiedział Daniel, uczeń Gimnazjum Miejskiego.

Wydarzenie organizowane było przez MOK Głowno oraz Parafię św. Jakuba w Głownie.

Szerszą relację z tego spotkania wraz efektami rozmowy naszego reportera z głowieńską młodzieżą przeczytasz już w najbliższy czwartek (29 listopada) w Wieściach z Głowna i Strykowa.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.