Pierwszy piknik tegorocznego Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie bez wątpienia można uznać za frekwencyjny sukces. W atrakcjach imprezy o tematyce cyrkowej bardzo licznie uczestniczyli głownianie i osoby przyjezdne.

Cyrkowy piknik w Głownie.
Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Piknik pod hasłem “W kreatywnym cyrku” odbył się w niedzielę 7 sierpnia na terenie rekreacyjnym w pobliżu plaży nad zalewem Mrożyczka. Między godziną 14 a 20 na wszystkich czekało tam mnóstwo atrakcji: skoki na dużej i małej trampolinie czy w dmuchanym zamku, malowanie cyrkowych makijaży na twarzach, tworzenie balonowych zwierząt i wielkich baniek mydlanych oraz liczne konkursy, w których do wygrania było m.in. 10 rodzinnych wejściówek do Wioski Indiańskiej “Indianie Świata”, znajdującej się pod Parzęczewem. Jej charakterystyczny bus – Bizon zaparkował w niedzielę tuż obok terenu piknikowego. Te najcenniejsze nagrody można było zdobyć uczestnicząc w konkursach rodzinnych, co wymagało zaangażowanie nie tylko ze strony najmłodszych, ale i ich rodziców. Jak się okazało, chętnych nie brakowało. W licznych konkursach indywidualnych dla dzieci nagrodami były balonikowe zwierzęta i kwiaty oraz wata cukrowa.

Dzieci, ich rodzice i dziadkowie z zainteresowaniem oglądali także program z elementami akrobacji artystycznej, iluzji, żonglerki i jazdy na monocyklu. Głównemu artyście tego show – Jakubowi Kołosko asystowała w roli konferansjerki żona Anna Banoit-Kołosko oraz ochotnicy wybrani z publiczności.  

 Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty plastyczne.  Dla ich uczestników przygotowano 100 styropianowych kul na główki figurek klaunów – podczas kilku tur rozeszły się wszystkie, a chętnych było jeszcze więcej. Stąd wniosek, że w piknikowych zabawach uczestniczyła grubo ponad setka dzieci.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.