Bardzo liczna publiczność przybyła na dzisiejsze (9 lutego) otwarcie wystawy fotograficznej Jerzego Boreckiego do łowickiego muzeum. Fotografik przygotował dla przybyłych dwie niespodzianki, wciągając ich do aktywnego otwarcia i zwiedzania wystawy. 

Pierwszą było zaproszenie do odsłonięcia zdjęć, które zasłonięte były planszami z białego kartonu. Wśród publiczności rozdano 42 koperty w numerami zdjęć, które dana osoba miała odsłonić. W kopertach były też upominki – odbitki tych obrazów z autografem Jerzego Boreckiego. 

Drugą była możliwość wykonania swojego własnego fotograficznego patchworka – kompozycji 8 zdjęć. Do tego celu przygotowano kartki, na których zaznaczono miejsca, w które należało wpisać numer zdjęcia. 

Jerzy Borecki bardzo dziękował pracownikom muzeum za zorganizowanie wystawy. Dziękował też przybyłym osobom, mówiąc, że czuje się ich obecnością zaszczycony.  Wśród osób, które uczestniczyły w wernisażu byli biskupi łowiccy – Andrzej Franciszek Dziuba i Wojciech Osial, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Zasępa, starosta Marcin Kosiorek i jego zastępca Piotr Malczyk. Nie zabrakło rodziny i przyjaciół artysty fotografika oraz osób, które interesują się fotografią. 

 

3 komentarze

  1. Szczere gratulacje dla artysty.
    Do kiedy można oglądać?
    Pozdrawiam!

  2. Coś niesamowitego. Takie imprezy zdarzają się w Łowiczu. Tu też mamy artystów ze swoją weną i efektami. Coś co łączy nas z całym światem. Bo jedna fotografia to tysiąc słów. Jakie to piękne.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.