W najbliższy weekend, 17 i 18 czerwca, w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbędzie się XIX Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Targi Rolne „W Sercu Polski”. Obydwie imprezy odbywać się będą jak zwykle na terenach wystawowych ośrodka. Tegorocznej wystawie i targom towarzyszyć będzie również forum „Wieś Polska” 2017, które pierwszego dnia odbędzie się w budynku SM „Bratek”.


Wystawa zwierząt będzie okazją do podziwiania najpiękniejszych okazów bydła, koni, trzody chlewnej i drobnego inwentarza. Sobota, to jak zwykle, dzień klasyfikacji championów przez sędziów, wręczenie dyplomów i pucharów hodowcom za wiceczempionaty planowane jest tego dnia na godz. 15.30.
Natomiast niedziela należeć będzie do uhonorowanych właścicieli czempionów. Po wręczeniu pucharów, najpiękniejsze zwierzęta zostaną zaprezentowane na głównym ringu kilka razy: o godz. 10.45 – bydło, 13. – owce i kozy, 13.30– drobny inwentarz i 14. – konie. Doroczny Konkurs Młodego Hodowcy zostanie rozstrzygnięty o 11.30. Natomiast o 12.45 nastąpi rozstrzygnięcie etapu regionalnego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017.

Sobotniej odsłonie imprezy towarzyszyć będzie o godz. 12.30 pokaz umiejętności psa pasterskiego. To samo powtórzone zostanie w niedzielę ok. godz. 13.30. O godz. 15. w niedzielę przewidziano również pokaz kaskaderów na koniach – woltyż kozacki. Również niedzielę o godz. 13 przy stosiku łowickiego MCHiRZ Sp z o.o. zorganizowany zostanie dla dzieci konkurs dojenia krowy.

Więcej na temat tej imprezy przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.