Dobra zabawa, znane przeboje, oryginalne stroje i niespodzianki – w ten sposób można podsumować występ Dody, który zakończył „Księżackie Jadło”. Tegoroczna edycja Festiwalu Dobrej Żywności przeszła już do historii.

Doda pojawiła się na scenie punktualnie o 20.00 i już od pierwszych chwil porwała publiczność do wspólnej zabawy. Jako jeden z pierwszych, gwiazda wykonała utwór sprzed lat, zatytułowany: „To ty”.

– To pierwszy singiel, jaki nagraliśmy wspólnie z zespołem. Miałam wtedy 15 lat – przypomniała.

Wieczorny koncert cieszył się zainteresowaniem młodych ludzi, którzy chętnie wykonali z artystką znane przeboje, m.in.: utwór Dżaga, dedykowany przybyłym pod scenę kobietom. Nie zabrakło również żywiołowych tańców pod sceną.

– Dobrze, że muzyczny repertuar był w tym roku zróżnicowany, bo dzięki temu mogliśmy bawić się całymi pokoleniami i każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie – powiedzieli nam po koncercie pani Ewelina i pan Hubert – mieszkańcy Domaniewic, którzy przybyli dziś do Łowicza z myślą o występującym wcześniej Zenonie Martyniuku, zaś na późniejszych występach – grupy Skaldowie oraz Dody z zespołem Virgin – zostali ze względu na znakomitą, ich zdaniem, atmosferę wydarzenia.  


„Księżackie Jadło” przyciągnęło tłumy. Co sądzicie o tegorocznej edycji Festiwalu Dobrej Żywności?

Loading ... Loading ...

28 komentarzy

 1. Nie rozumiem tych którzy piszą o ,,wiejskim graniu,,itp od dawna było wiadomo , kto wystąpi, więc jeśli komuś nie pasowało, to pytam….po co przychodził….? żałosne to co piszą co niektórzy, czepiając się wsi, ponieważ znam takich z miasta , co słomę w butach cały czas widać…warto patrzeć na siebie, a nie oceniać innych….poza tym ,to skoro koncerty nie pasują, zobaczymy co będzie po wyborach, bo do tej pory, takie czy inne ale były, i coś się w tym mieście działo, ile osób , tyle opinii….tylko szkoda , że tak nie obiektywnych.

 2. Adam
  Brawo TY!

 3. Ja tez dziękuję panu burmistrzowi za zaproszenie Zenka i jego grupy,w sumie było wesoło,i na pewno zgromadził więcej publicznosci niz pan premier od pisiorów.

  • Masz racje,panu burmistrzowi podziekujmy przy urnach!A innym pokażmy “gest Kozakiewicza” szczegolnie “niemowie” z pisu!!!

 4. jeszcze się wam ku….wa taki nie urodził co by wam wszystkim dogodził , nie podoba się siedż w chałupie na dupie i nie otwieraj ryjka ,wyjdż i pokaż że potrafisz lepiej ,cwaniacy za dyche, podły jest naród w łowiczu

 5. Covwy chceta było super nażłopałem sie piwska na krzywy ryj i zatańczyłem kankana przy muzyce zynka do zobaczenia na pszyszły rok.

 6. No tak impreza na nowym rynku śmiecenie na ciemnej a sikanie na konopacałego i na noakoskiego pod koszem totalnie super

 7. No tak impreza na nowym rynku śmiesznie na ciemnej a sikanie na konopacałego i na noakoskiego pod koszem totalnie super

 8. Impreza super. Żarty pana Eligiusza TRAGEDIA. Czy nie ma lepszego prowadzącego?

 9. ludzie radujcie się z tego co jest, jesteście wolnymi ludzmi jesli wam sie nie podobalo mogliście wrócić do domów…

 10. Zamknonć sie kołtuny,nie mata głosu o naszym piknym grajdołku a tym bardzi o bielaskiej

 11. Przepiękna impreza, bardzo dużo smacznego jedzenia.Znakomita organizacja , znakomite występy a kto tego nie zauważył to niech sam weźmie się do roboty i ogarnie wszystko wtedy się zamknie. Pozdrawiam:-)

 12. Ta wersja Księżackiego Jadła była jedną z najsłabszych, praktycznie nie było co jeść, namiotów kół gospodyń było bardzo mało a serwowały… bułki z pieczarkami lub kiełbaski z grilla

 13. Jak ktoś miał wątpliwości co trzeźwości to mógł zadzwonić na policję a teraz się chowa za nikiem. Sądząc po ilości to chyba łudzi to interesowało. A gustach się nie dyskutuje.

 14. Franek a miasto lepsze? Po dachach lataja…w srodku dnia z nozami ludzi zaczepiaja…nie mas rodziny na wsi? Nie ruszaj to co wiejskie najlepiej. Chleba nie jadasz ?puesek francuski

 15. Moim zdaniem – wskazówka na następne imprezy plenerowe – KAŻDA osoba, która gości na scenie, a nie jest gwiazdą danego wydarzenia, powinna być poddawana kontroli na zawartość alkoholu.
  To, co dziś zaobserwowałem, to była żenada.

 16. Wynika z tego, że pod względem “muzycznym” to impreza dla okolicznych wiosek. Może jednak lepiej zapraszać nieco bardziej ambitnych muzyków, kosztem wiejskiej frekwencji. Mają swoje gminy i powiat, więc niech im fundują weselne hity. Współczuję ekipie ŁOK-u, która musi organizować takie g…o dla motłochu.

  • Skoro tak nie możesz patrzeć na wiochę, to jest metoda, żeby to wiocha wyginęła i już tak nie będzie cię wkurzać. Obraź się i przestań żreć. Nie kupuj tego co wyprodukujemy. Może jak nażresz się plastiku, kamieni lub piachu to coś się w twojej głowie otworzy.
   Jeszcze jedno – ta wiocha sprawia że masz na kogo wylać ten jad który cie zżera.
   Pokój z tobą !

  • Ciekawe Franek skąd ty pochodzisz? Jak wieś ci się nie podoba to siedź sobie w tej swojej metropolii Łowiczu. Tylko że jak potrzeba to się do babci po warzywa i owoce na wieś jedzie.

  • Nikt Ci nie broni do filharmonii jechać.

  • Przecież Łowicz to w większości wiocha, która przybyła do Łowicza w PRL. Pewnie sam masz dziadków na wsi, a rodzice jeszcze gumowce trzymają w piwnicy 🙂

 17. Brawo Panie Burmistrzu, dziękujemy za super wieczór