Kiedy po raz pierwszy usłyszano o nim w okolicy, pojawiły się wątpliwości i obawy, że negatywnie wpłynie na stan zdrowia mieszkańców miasta oraz oszpeci zabytkową przestrzeń dworcową. Ale i tak powstaje!

Mowa o maszcie radiokomunikacyjnym, będącym elementem systemu cyfrowej łączności bezprzewodowej na kolei – GSM-R (GSM for Railways), którego budowa trwa właśnie w okolicy dworca PKP w Głownie. Prace budowlane rozpoczęły się na początku kwietnia br. Dziś w tym miejscu gotowy jest już fundament, na którym niebawem zostanie osadzony maszt. Zamontowane zostaną na nim anteny emitujące sygnał radiowy. W nieodległej przyszłości w pobliżu ustawiony zostanie również kontener, w którym znajdą się urządzenia sterujące.

Obecnie trwa aktualizacja dokumentacji technicznej, więc działania modernizacyjne mogą potrwać nieco dłużej niż pierwotnie zakładano – nie do końca czerwca, a do końca lipca br. Zgodnie z planem uruchomienie całego systemu GSM-R na trasie Łowicz – Zgierz nastąpi pod koniec przyszłego roku.

1 komentarz

  1. Ło panie

    Stało sie. Kury nie bedom sie nieśli.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.