Wzrosła liczba osób objętych kwarantanną z powodu zagrożenia koronawirusem. Jeszcze przed paroma godzinami dotyczyło to trzech spokrewnionych ze sobą osób.

 

Sytuacja jednak uległa zmianie, kwarantanną objęto kolejne cztery osoby z powiatu łowickiego. Wiadomo, że jedna z nich miała, lub mogła mieć bezpośredni kontakt z osobą, u której potwierdzono obecność groźnego COVID-19. Cała czwórka jest ze sobą spokrewniona, u żadnej z nich nie występują objawy choroby. Osoby te przebywają obecnie w domu i są objęte zakazem jego opuszczania.

W ciągu dnia zwiększyła się liczba osób objętych dozorem epidemicznym z 15 do 17.

Przypomnijmy, że dwie osoby z terenu powiatu łowickiego trafiły do jednego z łódzkich szpitali z podejrzeniem zakażenia się koronawirusem. Badania jednak to wykluczyły. Dotychczas to jedyni hospitalizowani z tego powodu mieszkańcy powiatu.

 

14 komentarzy

 1. Dla armaniego to szykują dłuższą kwarantanne ,taką z 10 lat

 2. Rozumiem oburzenie ale zrozumcie ze boimy się o swoich bliskich! Jak można było pod koniec lutego- początek marca jechać na urlop do krajów gdzie były już zarażenia wirusem?! Co za brak myślenia i odpowiedzialności! A teraz te “wypoczęte” osoby bez domowej kwarantanny są w swoich zakładach pracy i stwarzają zagrożenie dla innych… Ludzie my też mamy rodziny, a w nich osoby z obciążeniami dla których wirus moze być zabojczy!

  • Zgadzam się, to było mega nieodpowiedzialne zachowanie. Należało zostać w domu, a nie narażać teraz innych! Jeśli ktoś nie szanuje swojego zdrowia i życia, to jego sprawa. Ale niech szanuje prawo do życia w zdrowiu innych ludzi!

 3. Większość komentarzy jest autorstwa ludzi, którzy nie potrafią poprawnie napisać jednego zdania. Zamiast bezmyślnie ( przeważnie nie na temat ) “rzucać się na klawiaturę” z tym, co przyszło do głowy – warto chwilę się zastanowić. Po napisaniu, przeczytajcie swój tekst zanim go zatwierdzicie.

 4. a właśnie towar ściągany z holandi powinien być przebadany przez sanepid myślicie że armani to robi czy puszcza w obieg bez badań.może stwarzać ogromne zagrożenie.

 5. Czy dopalacze od armaniego które krążą po łowiczu nie zarażają młodzieży wirusem.Może dobrze by było kwarantanniepoddać armaniego i jego świte.

 6. Z firmy produkującej betony i okna też ktoś wrócił z Austrii i jest już w pracy…

 7. Dużo kierowców również wróciło z tras zza granicy proszę ich sprawdzić na pewno mieli styczność z zarazonym. Mieszkają na bliskich okolicach lowiczu

 8. a marcinn armaani sprzedaje dej dradi legalniie

 9. Zamkniwcie szkol to za malo. Wszyscy powinni siedziec w domu.

 10. A takze naczelnik inwestycji z urzędu miasta ze wrocil z Austrii

 11. A naczelnik urzędu skarbowego chodzi i chwali się że wrócił właśnie z Alp…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.