Po 6 latach służby na stanowisku komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu st. bryg. Jacek Szeligowski pożegnał się z przełożonymi, współpracownikami, przedstawicielami władz samorządowych, kapelanami strażaków i innymi przyjaciółmi z Łowicza.

28 września do sali barokowej muzeum w Łowiczu przybyło na jego zaproszenie wiele gości. Byli wśród nich strażacy z PSP z komendantem wojewódzkim st, bryg. Jarosławem Wlazłowskim, druhowie z wielu jednostek OSP, przedstawiciele innych służb mundurowych, organizacji i instytucji, z którymi komendant współpracował. Wszystkim obecnym dziękował za dobrą pracę, wzruszony przepraszał za swoje błędy.

Szczególnie wzruszający był jednak moment, gdy za wsparcie dziękował swoim rodzicom, żonie i trzem córkom, ściskając ich i wręczając kwiaty, Przepraszał też rodzinę za to, że nie miał dla niej tyle czasu, ile chciałby mieć. W swoim wystąpieniu nie pominął swoich przeciwników, których nazwał pseudostrażakami, którzy działali przeciwko niemu wprost i próbowali go zdyskredytować jako komendanta.

Na koniec mówił, że pozostawia komendę zmodernizowaną i dobrze wyposażoną, a teren powiatu dobrze zabezpieczony przez strażaków – ochotników, którzy zostali dobrze przeszkoleni przez profesjonalistów.

Szczególne podziękowania, za niespodziankę, o której nie wiedział, skierował do Waldemara Wojciechowskiego z Wicia w gminie Kocierzew Płd., którzy przybył na uroczystość z młodzieżową orkiestrą dętą, która zagrała komendantowi.

47 komentarzy

 1. I nie macie się co chwalić że nie byliście na pożegnaniu bo to o was świadczy jakimi jesteśćie ludzmi nie mówiąc jakimi strażakami!!!!!!!!!

 2. cd. Nie pomogło także zwierzchnictwo bo go nie odwołali tylko spokojnie poszedł na emeryturę i pożegnał go Łodzki komendant psp Wlazłowski mówiąc że praca z szeligowskim to czysta przyjemność. Ach Błaszczykoiwi na koniec wystawiliście taczki a szeligowskiemu banery. Tylko po co w to mieszaliście jeszcze mistrza olimpijskiego. I to są prawdziwe fakty. Zajmicie sie wreszcie służbą a nie knuciem i targaniem kolejnych komendantów.

 3. Panie strażaku jak można wyczytać na stronach internetowych to strażacy tej komendy zawiadamiali organy ścigania i tym sposobem stawiali komendantów przed sądami. Poprzednika Błaszczyka o kasę zapomogowo pożyczkową a tego ostatniego o wypadek, komisję lekarską, mobbing, kasę za zwolnienia lekarskie itd. Z tego wynika, że ten burdel w lowickiej komendzie to wy robicie. I poprzedników wykończyliście wcześniej a tego ostatniego to zeszło sie wam 6 lat i 7 miesięcy. nie pomogły wszelkiego rodzaju ataki, napady i sądy.

 4. I to jest poziom łowickiego strażaka PSP? Żenada! !!!!!!!

 5. I to jest poziom łowickiego strażaka PSP?

 6. ANONIM
  Czytając twoje inteligentne wypowiedzi powiem JEDNO. W du..ie byłes gó..no widziałeś

 7. Panie strazaku w pierwszym dniu normalność? Trzeba poczekać i zobaczyć co będzie za rok lub dwa. Bo w tej komendzie wam komendanci nie pasują od wielu lat. I to wy swoimi votami nieufności itd doprowadzaliscie do wymiany komendantów.

  • Panie obserwator powtarzasz Pan do znudzenia wyświechtane slogany nie mające nic wspólnego z prawdą. Żaden strażak, ani nawet grupa nie ma takiej mocy aby jakimśtam votum zmienić komendanta. Prawda jest taka, że ilość brudów, których naważył skompromitowany komendant była tak duża, że stał się niewygodny dla przełożonych do samej góry. Zwalanie winy za odejście komendanta na strażaków jest świństwem.

 8. Pierwszy dzień bez “najlepszego komendanta”. Iskra nadziei na normalność. W końcu można się zająć slużbą i szkoleniem. Kliki nie widzę, za to wzmocniła się więź tak ważna w strażackiej robocie. Tak dla przypomnienia mondralom z komentarzy to komendantów odwołują wyżsi przełożeni, a nie jakieś propagandowo wymyślone kliki. Na szczęście już zapominamy o tych najgorszych w historii łowieckiego pożarnictwa 6 latach. Prawdziwie nam życzliwych zapewniamy że teraz będzie lepiej i dla nas i dla społeczeństwa.

  • A do tej pory co robiłeś? Spałeś?

   • do tej pory 6 lat opierałem się podjudzaniu przez komendanta na innych strażaków, wysłuchiwałem wielogodzinnych monologów komendanta nie mających nic wspólnego ze służbą, odczytywania anonimów, byłem zamęczany opowieściami o napaści na komendanta w jasienińskim polu i bezradnością policji w ustaleniu sprawców, wysłuchiwałem poniżających opinii jak to prawie żaden ze strażaków nie nadaje się do służby. To tylko wycinek tego czym byłem zajmowany zamiast pełnić służbę. Dlatego żaden z nas nie był na pożegnaniu.

   • Brudy pierze się we własnym gronie, a nie w mediach.

 9. Komendanci się zmieniają, a w PSP Łowicz ciągle coś się dzieje.

 10. Ile czasu ten komendant poświęcił na prawowaniu się w sądach, prokuraturze i policji ze swoim pracownikami zamiast zajmować się bezpieczeństwem mieszkańców. Odsunął od służby oficerów, którzy nie pracowali a pobierali wynagrodzenia a których państwo za duże pieniądze wykształciło aby mogli nam służyć. Komendant winien te pieniądze zwrócić państwu z własnej kieszeni. Winę ponosi tu również komendant wojewódzki, że tolerował taką sytuację.

 11. Iskierka ...nadzieji

  A mnie wydaje sie ze tu nie tego czy innego komemendanta . Strażackim klikom w Łowiczu w du… sie poprzewracało i kazdy komendant od wielu lat był zły i piętnowany jesli tylko próbował rządzić jak niemały dyrektor w zakładzie pracy . Powinno sie cała komendę rozgonić po ościennych powiatach, a tu przyjąć ludzi z zewnątrz i wtedy ten strażacki wstyd na cała Polskę sie skończy .

 12. Tak czytam i nie rozumiem kto tu jest zły komendant czy strażacy Przeszło 6 lat rządził istrazacy po sądach go ciagali czy to właściwe rozwiązania przecież to jest służba ratując nas a tu strażacy chcą leżeć brać bardzo dużo kasy a na koniec przeprosin krótko mówiąc strażakom w dupach się poprzewracalo

 13. Najgorsze, że Waldek krzykacz z jedynego słusznego OSP stracił słuchacza, dobrze się rozumieli bo byli po jednych pieniądzach i co teraz chłop pocznie…

  Ludzie płaczą…. Z radości!!!

 14. Nzareszcie odszedł zadymiarz udający wszystkowiedzącego

 15. Nareszcie odchodzi.
  Jednego pieniacza sądowego mniej.

 16. Dobrze, że odchodzi.
  Jednego pieniacza sądowego mniej.

  • A klika zostaje.

  • Ewa chyba nie wiesz co mówisz i osądzasz bez dobrej wiedzy. Każdy kto zna temat wie co się dzieje w straży. Jak zachowują się nasi panowie strażacy. Nie ma takiego komendanta, który im pasuje. Chcą brać pieniądze, nic nie robić i mieć pretensje o wszystko. Rozgonić po powiecie, zatrudnić nowych i temat problemów w straży zniknie!!! Pozdrawiam

 17. Nikt kto pracuje w służbach nie odchodzi na emeryturę pod koniec roku. On tak jak były dyrektor Zakładu Karnego Łowicz odeszli bo musieli. I tyle w temacie.

 18. Naczzelnik Osp Łowicz

  Dobry człowiek wiele pomógł naszej jednostce. Nie wiem jak było w jrg ja na niego złego słowa nie powiem. Dokładny i sumienny. Pozdrawiam

  • Ten wpis nie jest napisany przez Naczelnika OSP Łowicz. Człowieku miej odwagę i podaj swoje imię i nazwisko, a nie podszywasz się pod inną osobę. Jeśli twój komentarz miał jakiś ukryty cel to wiedz, że nigdy bym nie napisał takich słów, a jeśli wyraziłbym swą opinię to miałbym odwagę się pod nią podpisać. Pozdrawiam Naczelnik.

   • Co ty gadasz człowieku po cholere się podemnie podszywasz? Wiem co mówię i każdy wie ile komendant zrobił dla osp Łowicz. Nie pozdrawiam. DARIUSZ KOŁODZIEJCZYK

 19. A ile czasu ten komendant spędził w sądach?
  Wstyd aby doprowadzić do tego żeby prawować się ze swoimi pracownikami.
  Dobrze, że już odchodzi.

 20. Wszyscy oficerowie najedli się z nim pracy w jrg po 6 miesiącach a niektórzy i dłużej. Dopiero ściągnął “fachowca” z Pruszkowa który nie wiedzial w co się pakuje. Sttaszyl ludzi że ich zwolni że służby nie mówiąc o strażaku którego postawił na komisji dyscyplinarnej za to że uratował człowieka z pożaru i ze nie zmusił silowo ochotnika do transportu do szpitala który upadł wypadkowi lekkiemu a on odmówił wezwania pomocy. Dobry wujek na początku gdy doslownie kupił ludzi a pozniej on przejrzeli na oczy. Gość żyje problemami, aferami. PSP lowicz zacznie oddychać

 21. Zobaczcie ile osób było na pożegnanie z komendy i ilu z jrg. Byli ci co musieli stać w sztandarze. Ci co mówią jaki byli dobry nigdy nie byli wewnątrz. Dla ludzi na zewnątrz był może i ok ale dla podwladnych człowiekiem który za wszelką cenę narzucał swoje zdanie chodząc po zmianach i dosłownie obrabiając któremuś z kolegów cztery litery. Bajkopisarz i człowiek niezastąpiony który musiał byś mistrzem w każdej komórce w kp bo wszyscy byli niekompetentni. Już nie wspomnę o kimś co miał odmienne zdanie, pogląd. Staral się wręcz wmówić jaki on jest beznadziejny.

 22. Widać jak na tacy stronniczość NŁ… Tylko ciekawi mnie skąd ona wynika… Jak na emeryturę w sierpniu przechodził Komendant Powiatowy Zgierza to nie widziałam żadnego artykułu na ten temat… Czy się mylę?

 23. To jest cudowny kraj taki młody by..o i już na emeryturę a “My” będziemy go utrzymywać .

 24. Krzysztof Miklas

  Cytuję: “wzruszony przepraszał za swoje błędy”. Mnie nie przeprosił, a powinien. Jeśli ma choć odrobinę klasy.

  • Sven Hannawald

   Gdy znowu będziesz pan pisał swoje mądrości na łamach, panie Miklas, na pewno z klasą opiszesz pan ten fakt.

   • Krzysztof Miklas

    Ja przynajmniej zawsze mam odwagę podpisać się pod swoimi “mądrościami” imieniem i nazwiskiem. Domyślam się, że mam do czynienia z jakimś klakierem b. już komendanta strażaków, któremu takiej odwagi po prostu brak. Za to zawiści i zazdrości pełen beczkowóz. I do tego zakompleksienie. Ot, i tyle.

   • Sven Hannawald

    Źle się pan domyślasz, panie Miklas. Nazwisko niemieckiego skoczka i konkurs przed laty w Zakopanem nic panu nie mówią? Zazdrościć panu, panie Miklas, naprawdę nie mam czego.

  • Czytelnik felietonów K.Miklasa

   Drogi panie Krzysztofie. Drobna dygresja o odwadze. W swoich felietonach wielokrotnie kopał pan truchło komuny, że system niczego dobrego nie zdziałał, a wszystkie komuchy były bebe. Pracował pan kiedyś w Trybunie Mazowieckiej oraz socjalistycznym PR i TV. Dlaczego wtedy nie zwalczał pan tego okropnego ustroju, mając tak wielu odbiorców? Czyżby dopiero po latach zmienił pan światopogląd? Może występy w Radio Maryja i TV Trwam bardziej poszerzają pańskie horyzonty niż ówczesne media?

 25. Ale sobie event zrobił. Hołd lenny jak kròl. Trzeba mieć niezłe ego.

 26. Cała komenda wreszcie odetchnie terrorysta nareszcie przestał działać!

 27. Pseudo komendant odchodzi. Czym się zapisał w historii ano tym, że miał najwięcej spraw w sądzie wytoczonych przez podwładnych. Myślał, że jest niezatapialny, a poszedł na dno jak Titanic. To czy był powszechnie szanowany to łatwo sprawdzić wystarczy, że jako emeryt pojawi się na terenie komendy lub miasta i zobaczymy ilu jego byłych podwładnych powie mu “dzień doby” i poda rękę, to jest dopiero sprawdzian. Komendantem się bywa, człowiekiem jest się do końca życia, a na szacunek trzeba zasłużyć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.