W pomieszczeniu Urzędu Stanu Cywilnego w Łowiczu został dzisiaj, 29 września, zaprezentowany najnowszy tom “Roczników Łowickich” wydany za 2017 rok.

Spotkanie rozpoczęło się od występu chóru Klubu Seniora “Radość”, który zaprezentował krótki program złożony z patriotycznych pieśni. 10-letnia działalność klubu jest tematem jednego z artykułów w najnowszym roczniku.

Później głos zabrał prezes Łowickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk dziękując władzom miasta, Łowickiemu Ośrodkowi Kultury i wszystkim innym osobom, dzięki którym ten tom mógł się ukazać. Wypowiedział się też burmistrz Krzysztof Jan Kaliński, który należy do rady redakcyjnej wydawnictwa. O pracach nad przygotowaniem roczników oraz towarzyszącym im emocjom i refleksjom mówił z kolei Marek Wojtylak, przewodniczący rady redakcyjnej, a zarazem wiceprezes ŁTPN.

Później głos mieli już autorzy prac składających się na ten tom rocznika – każdy po 5 minut na przybliżenie tematyki. Przypomnijmy, że w “Rocznikach Łowickich” prezentowane są artykuły na temat lokalnej historii Łowicza i regionu.

Po spotkaniu promocyjnym każdy uczestnik otrzymał na własność jeden egzemplarz zaprezentowanego tomu.

6 komentarzy

  1. Kiedy ci”geniusze”odpoczywają – w Szarych Szeregach’walczą’, uniwersytet ‘piątego wieku’ Oni,samorządy Oni,całusy w pierścień Oni , ciasteczka i herbatka dla “młodzieży” Oni /oczywiście nie za swoje/, w radach osiedlowych Oni, w Rocznikach Oni.Przed komuną Oni ,za komuny Oni, Lecha na sztandary Oni ,zmieniać historię i opluwać Lecha – /proszę zgadnąć/ Po prostu wzór samorządowców a patriotyzm aż tryska z tych twarzy . Domyślam się że na listach wyborczych Oni! – mam nadzieję że wybierzemy ludzi którzy będą mieli na uwadze Łowicz i nas mieszkańców.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.