Piąty z kolei turniej darta rozgrywany w ramach XXI edycji OMŁ zgromadził aż dwunastu zawodników. To najlepsza frekwencja w tegorocznych rozgrywkach. Szkoda tylko, że ta dyscyplina nie wzbudza zainteresowania w nowych uczestnikach, w dalszym ciągu przychodzą pasjonaci “lotek”, którzy znają się z wcześniejszych edycji. 

Fot.: Jacek Kocus.

Tym razem zawody rozgrywane były w systemie do “dwóch przegranych”. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Jacek Kocus, który po raz drugi z rzędu pokonał obecnego lidera Sylwestra Grzankę. Nie osiągnął jeszcze przewagi w klasyfikacji generalnej, choć stara się mocno zniwelować straty. Do odrobienia pozostało mu jeszcze osiem punktów.

Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Wroński, a czwartą pozycję zajął Artur Borowiec. W dalszej kolejności znaleźli się odpowiednio: Paweł Adamczyk i Michał Kryszkiewicz (5-6), Mariusz Siekierski i Artur Wójcik (7-8) oraz Łukasz Burzyński, Marcin Podrażka, Marcin Wyszogrodzki i Marcin Majchrzak (9-12).

– Frekwencja sama za siebie mówi, dwanaście osób na turnieju to bardzo fajny wynik. Nadal jednak czekamy na “świeżą krew”, bo na razie przychodzą tylko ci co grali, albo grają. Nie ma nikogo nowego. A wiem, że spotykają się w innych miejscach. Czas, żeby dołączyli do nas, bo są na to warunki. Zapraszamy chętnych, atmosfera jest bardzo dobra. Mamy do dyspozycji trzy maszyny, a jak będzie potrzeba, to znajdzie się i czwarta – skomentował prezes Sylwester Grzanka.

Szósta kolejka darta odbędzie się, tak jak zawsze, w piątek o godz. 19.00 w Restauracji Kurs na PRL w Łowiczu, w której mogą uczestniczyć wszyscy chętni.

5. turniej XXI edycji Otwartych Mistrzostw Łowicza w dartcie 501 d.o.:

1. Sylwester Grzanka – ŁKD Leg Łowicz (1) 88
2. Jacek Kocus – ŁKD Leg Łowicz (2) 80
3. Marcin Wroński – ŁKD Leg Łowicz (3) 64
4. Paweł Adamczyk (4) 44
5. Artur Borowiec (5) 40
6. Michał Kryszkiewicz – ŁKD Leg Łowicz (6) 32
7. Marcin Podrażka (7) 22
8. Marcin Wyszogrodzki (8) 14
9. Łukasz Burzyński (9) 12
10. Mariusz Siekierski (12) 10
11. Marek Piaskowski (9)   8
12. Dariusz Dudziński (11)   6
      Artur Wójcik – ŁKD Leg Łowicz (-)   6
14. Marcin Majchrzak (-)   4

 

Fot.: Jacek Kocus.
Fot.: Jacek Kocus.

5 komentarzy

  1. oj ile komentarzy, ten sport jednak zaczyna być coraz bardziej rozpoznawalny……

  2. To ten co płacze jak przegrywa?

  3. Panowie z brzuszkiem i butelką piwa w ręku – też mi sport…

  4. Jacek, twoje cycki som boskie.

  5. A my z kolegami mamy swoją ligę w piaskownicy i gramy w kapsle. Jakos o nas lowiczanin nic nie pisze🙁

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.