Około 100 osób bierze udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która dziś, 12 kwietnia, po mszy świętej w kościele św. Jakuba, odprawionej o godz. 18, wyruszyła na trzy szlaki. Mają one opasać głowieński dekanat swoistą wstęgą modlitwy. 

fot. ljs

Trasa niebieska – św. Jakuba liczy 50 km, trasa zielona – św. Barbary- 31 km, zaś trasa żółta – św. Maksymiliana M.Kolbego – 40 km.

Ilość osób wyruszających na poszczególne trasy rozłożyła się niemal równomiernie, z niewielką przewagą trasy żółtej. Połowa wszystkich uczestników zapisała się na EDK w ostatnim tygodniu. Łącznie uczestnicy tegorocznej głowieńskiej EDK stanowią o wiele większa grupę niż w roku 2018. 

EDK zakończy się również w kościele św. Jakuba, do którego jutro w godzinach porannych wracać będą ci uczestnicy, którym uda się przejść całą zamierzoną trasę. Przez noc w kościele trwać będzie  całonocne modlitewne czuwanie w intencji pielgrzymujących. 

Aktualizacja (sobota, 13 kwietnia):

Z ostatecznych podsumowań wynika, że w tym roku na głowieńską EDK zarejestrowało się 101 uczestników i  jest to o 41 osób więcej niż poprzednim razem. Z informacji udzielonej nam przez lokalnego lidera EDK ks. Zbigniewa Kielana: pierwsze powroty z najkrótszej trasy miały miejsce już ok. godz. 2. w nocy.  Wiele osób wchodziło do kościoła św. Jakuba już w czasie mszy świętej odprawianej dziś, o godz. 7. Biorąc pod uwagę doświadczenia poprzedniego roku, ostatni pątnicy będą docierać do punktu wyjścia jeszcze do godz. 11. 

 – Błogosławieństwo, którego w tym roku udzielił nam bp A.Dziuba, rozszerzona formuła oraz większe zainteresowanie, już teraz bardzo dobrze rokują na przyszłe lata organizacji naszej głowieńskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Sprawdził się również jej termin, który również mamy zamiar powtarzać w przyszłości – zapowiada ks. Zbigniew Kielan. 

 

7 komentarzy

  1. Szanuję i nie zrozumiem, co komu wadzi, że ktoś wierzy i chce w tym uczestniczyć.

  2. POpaprańcy na POsterunku,komentują,Mira ,Cezar,kpw.Zaprzańcy tak trzymać,może POgłaszczą po zrytym ł…

    • Nie bardzo rozumiem ten wpis do czego się odnosi (zwłaszcza nawiązania do PO – no i ci zaprzańcy). Wyjaśnisz może o co chodzi? A tak na marginesie to brałem udział w powyższej EDK i zdecydowanie polecam tym, którzy oczekują od życia czegoś więcej niż wygodnictwa i przyjemności. Nawet jeśli byliby niewierzący.

    • Twój nick mówi wszystko.Jesteś dnem dna.

  3. A tłumy niezliczone.

  4. Brak słów