Czy wójt gminy Łyszkowice Adam Ruta będzie musiał tłumaczyć się przed prokuratorem?

Według autora zawiadomienia o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa, które to zawiadomienie zostało złożone w prokuraturze 25 października, wiedział o tym, że wykonawca altany biesiadnej przy GOKiS w Łyszkowicach oszukał gminę, a jednak nie interweniował na czas.

Szczegóły tej sprawy omawiamy w artykule w Nowym Łowiczaninie.

37 komentarzy

 1. Wójt może na drewnie się nie zna ale Pani Grażyna powinna. Stawia altany z których po 2 latach strumieniami cieknie żywica a siedzisko bujawki po 2 latach prawie zmiażdżyło nam nogi bo pień był pusty. Może warto przyjrzeć się własnej pracy i pomyśleć ze choć czasami bardzo się chce i mocno zależy to coś jednak nie wychodzi

 2. Wójt się może na drewnie nie zna , ale Pani Grażyna powinna . Stawia altany z drewna z którego po 2 latach od budowy cieknie żywica . A pień do którego było przymocowane siedzisko od bujawki po 3 latach puste w środku . Cud ze urywające się siedzisko nie zmiażdżyło nam nóg !!!! Może najpierw pora ocenić siebie i własna prace , bo czasami nawet jak się bardzo chce i mocno zależy na dobrze wykonanej pracy to jednak różnie bywa …..

 3. Wniosek sam się nasuwa tylko jeden CBA ma już co do roboty, do dzieła nowo wybrana Rado Gminy.

 4. Ludzie co wy chcecie od Wójjta? Skoro żona pisowca pracuje nadal u niego to znaczy że aż dobry człowiek z niego.,nie mści się,nie zwalnia. Dajcie mu pracować,niech się wykaże a później go będziecie oceniac.

  • To zabrzmiało jak ostrzeżenie .Strzeżcie się pisowcy! Jak ktoś kombinuje,kradnie lub podrabia dokumenty to nie jego wina tylko pisowców.

  • A za co niby miałby się mścić,za poglądy?Dobry człowiek bo pozwala pracować ludziom o innych poglądach.”Nie oceniajcie dnia przed zachodem słońca”.

  • Wiesiu,pożyjemy-zobaczymy (dopiero urzęduje tydzień czasu)

  • Jeszcze nie zwalnia bo szuka dowodów.Wkrótce usłyszymy jak to nie nadają się na swoje stanowiska.Wcześniej czy później skończą jak Klimkiewicz.

   • Danka to że ty robisz to naprawdę cud , ty pierwsza powinnaś z tej Gminy polecieć. Oj szalałaś , szalałaś.

 5. Patrzymy co się będzie dalej działo. Wiemy kto doniósł , wiemy kto robił i wiemy że jest przekręt, Zamiotą pod dywan to ich wymieciemy i to szybciej niż im się wydaje. Przy okazji sprawdzi się coś więcej, a jest co . Będzie na prawdę ciekawie. Pieniądze publiczne są lekkie ale smak ich czasami bywa bardzo gorzki.

 6. O to Gość od drzewa załatwił sobie ,,wczasy,, tak zwaną ?(peronkę ),znając Wójta mu nie przepuści

  • To nie zasługa pana wójta tylko pani Grażyny ,która nie pozwoliła sprawy zamieść pod dywan.Dostał wójt pismo to nie miał wyjścia i poleciał zgłosić, że niby wykrył.Wójt nie przepuszcza obcym ale swoim chętnie przepuszcza.

  • Nie tylko przepuścił, ale żona gościa od drzewa kandydowała na radną z komitetu wójta do gminy,choć niby na nią doniósł do prokuratury.Wsypa kontrolowana?Chyba ,że obiecał,że w prokuraturze załatwi?(tak mówią na mieście)

 7. Dlaczego wybieramy ludzi ,którzy nas dzielą,okradają i bezlitośnie wykorzystują nasze słabostki? To wina nas ,wyborców.Okazaliśmy się naiwni i prymitywni więc mamy to na co zasłużyliśmy.

 8. Na to kasa jest ale w zawodach strażacki czy innych imprezach to szanowny Wójt po 100zl da albo wcale i mówi jak to jest dumny. Na przekręty to kasa jest xd

 9. Nie wygrany przetarg i chęć zemsty pani radnej którą za w czasu nic nie mówiła A dopiero teraz się (mści)no bo jak to ona przetarg przegrała i topole się zmarnowały

 10. A co się stało z kasą z wyciętych i sprzedanych 169 drzew rosnących wokół stawów w Uchaniu Dolnym,będących własnością Gminy Łyszkowice? Kto wyraził zgodę na wycinkę zdrowych drzew? Nowa Rada Gminy powinna zainteresować się tą sprawą .Czy pieniądze ze sprzedaży drzew wpłynęły do kasy UG?

  • A co się stało z topolami na Targowicy wyciętymi za Trauta, ilu urzędasów umaczanych było w ten proceder. To też powinno być wyjaśnione.

   • Jeżeli tylko ktoś wskazuje jakieś nieprawidłowości obecnej władzy ,to natychmiast wójt wyciąga nieprawidłowości poprzednika.Mamy dość przekrętów i to nie tłumaczy obecnych działań.

  • Pod wycinkę zdrowych drzew podłożyli się ludzie Figata ze starostwa czy pani z gminy?

 11. Nie tylko altanka i podrabianie certyfikatu ale rowniez podrabianie pieczatki i podpisow w celu wyludzenia pieniedzy szkolnych zostalo wyciszone, wiec moze nowa rada podejmie temat i wyjasni sprawe w ktora zamieszana jest pani dyrektor GoKiS

  • to trzeba takie sprawy zgłaszać nie na forum tylko do Rady, lub osób zainteresowanych takimi przekrętami.

 12. A z jakiego drewna może być zrobiona drewniana altana ja myślę że z drewnianego .

 13. Chodzi tu chyba o altankę drewnianą za 122 tyś zł,która stoi przy GOKIS.Muszę przyznać ,że cena rzeczywiście kosmicznie wysoka.

 14. Boryna co esbekow wcina

  Esbecki nosek zawiódł wójta ….no niemożliwe , on nie poczuł świeżego drewna z lasu a może farba na banknotach tez była świeża i lepiej pachniała …oj nosił pies razy kilka a tu widać poniosą i wilka ?

 15. a to co nie smolne było z suszków zrobili nic wam nie pasuje . Emeryty przez was nie będą miały gdzie flaszke wypić.

 16. A co z Oczyszczalnią, Panią Sekretarz, Dyrektorką Szkoły, Goku, byłym Kierownikiem GOK. Trochę się nazbierało. Pani Przewodnicząca do dzieła.

  • A co z wójtem? Nie ma go na liście-kuzyna lepiej nie ruszać.Drogi panie ze sklepu wyznacza pan kolejne ofiary.A co jak pana intrygi wyjdą na jaw i wkrótce ludzie zrozumieją kim pan jest i jaki miał udział w skłócaniu ludzi.Szkoda ,że wójt okazał się naiwnym człowiekiem i słuchał intryganta.

   • A co gość zrobi jak skłóceni pogodzą się? Będzie pisał skargi na wójta ,bo nie spełnia jego oczekiwań?

 17. Podobno drzewo na altankę miało spełniać specjalne wymogi jakości,a tymczasem były to świeżo wycięte drzewa z lasu w Kalenicach,a certyfikat prawdopodobnie podrobiono.Sprawa pewnie by nie wyszła na jaw bo był parasol ochronny,ale ktoś okazał się dociekliwy.

 18. Wykonawcą była firma startującej w wyborach od wójta na radną do Rady Gminy Łyszkowice.W rodzinie nic nie ginie.

 19. Piesek Leszek

  Brawo Grażyno – widac pierwsze efekty bycia radną, tylko dlaczego zalatwiasz swe prywatne interesy odnosnie altanki …

 20. Wykonawca to na pewno maz dyrektorki z gokis. Oszust i matacz Solid

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.