Stan niektórych dróg gruntowych w gminie Głowno groził utratą przejezdności, dlatego już na przełomie stycznia i lutego trzeba było interwencyjnie nawieźć na nie kruszywo.

Zużyto aż 18 25-tonowych ładunków gruzu ceglano-betonowego.
Za fatalny stan gruntówek odpowiadał bardzo wysoki poziom wody z roztopionego śniegu, która zalegała na drogach, zamieniając ich nawierzchnię w głębokie błoto. Najpoważniej sytuacja wyglądała w miejscowości Jasionna, gdzie drogę uzupełniano gruzem zarówno od strony miejscowości Bogumin w gm. Bielawy, jak i od Mąkolic. W następnych dniach takie same prace zrealizowano na drogach w: Feliksowie, Kamieniu (na drodze do Głowna), Karnkowie, Gawronkach i między Lubiankowem a Albinowem. Użyto gruzu ceglano-betonowego, zakupionego z Kutna, a prace w terenie wykonała firma Danetpil, z którą gmina Głowno ma podpisaną umowę na bieżące utrzymanie dróg. Ponadto wyrównywanie gruntówek równiarką (bez konieczności sypania gruzu) zastosowano w: Konarzewie, Jasionnie, Kadzielinie i na połączeniu Mąkolic z Feliksowem.

Kolejne prace na drogach gruntowych planowane są na wiosnę. Docelowo, jak informuje wójt gm. Głowno Marek Jóźwiak,  ma być na nie nawiezione nawet 80 ładunków gruzu. 

Droga w Kamieniu po interwencyjnej naprawie. Fot. Urząd Gminy Głowno

1 komentarz

  1. przejedzie wiekszy traktor i tak zaraz bede koleiny gruz wejdzie w ziemie i tyle