W co najmniej trzech [aktualizacja: czterech] szkołach ponadgimnazjalnych w Łowiczu trwa dzisiaj od rana przeszukiwanie pomieszczeń po tym, jak do szkół ktoś rozesłał e-maile o podłożonych ładunkach wybuchowych.

Do podobnej sytuacji doszło wczoraj m.in. w szkole w Głownie i Zespole Szkół w Żychlinie. Wczorajsze informacje o bombie były fałszywe.

Ewakuację na czas sprawdzenia szkoły zarządzono m.in. w szkole pijarskiej. Młodzież przeszła do kościoła pijarskiego. Społeczność szkolna liczy na to, że matura odbędzie się punktualnie.
Alarmy bombowe ogłoszone zostały w szkole pijarskiej, I i II Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu.

 

To treść maila, jak trafił do jednej ze szkół.

 

– Potwierdzam, że do 3 szkół trafiły e-maile, ale są to informacje o niskiej wiarygodności – powiedziała nam rzecznik prasowa łowickiej policji podkom. Urszula Szymczak.

Dyrektor I LO w Łowiczu Dorota Dziekanowska powiedziała nam, że na adres jej szkoły także przyszedł e-mail informujący o podłożeniu bomby. – Powiadomiłam policję. Zachowujemy spokój i zimną krew, nie możemy pozwolić, by z tego powodu nie dobyły się matury – powiedziała w rozmowie z nami. – Jesteśmy trzeci w kolejce do kontroli, czekamy – dodała. Na miejscu w I LO jest starosta Marcin Kosiorek.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wydał komunikat z 6 maja dotycząca przebiegu egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, w którym informuje o zagrożeniu: „Centralna Komisja Egzaminacyjna została poinformowana przez Centralne Biuro Śledcze Policji o działaniach podejmowanych przez osobę lub osoby, których celem jest sparaliżowanie przebiegu egzaminu maturalnego w sesji majowej w 2019 r.
Działania te mają polegać na przesłaniu pocztą elektroniczną do szkół, w których będzie przeprowadzany egzamin maturalny, wiadomości informującej o podłożeniu na terenach tych placówek ładunków wybuchowych”.

Aktualizacja:

Kolejną szkołą, która otrzymała alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego jest ZSP nr 4 przy ul. Kaliskiej.

Dyrektor ZSP nr 4 w Łowiczu Ewa Bury powiedziała nam, że z uwagi na to, że policjanci i pirotechnicy musieli sprawdzić kilka sal egzaminacyjnych i aulę, gdzie odbywał się dzisiejszy egzamin maturalny z matematyki, dla części maturzystów rozpoczął się on z około półgodzinnym opóźnieniem. Na szczęście w tej szkole przyjęto praktykę, że jeszcze przed ustawieniem się przed salą, gdzie będzie odbywał się egzamin, uczniowie zostawiają w sekretariacie telefony i inne urządzenia, za pomocą których mogliby się kontaktować z innymi, a które mogłyby stanowić podstawę do unieważnienia matury. 

Czy policja powinna reagować w związku z e-mailami o podłożeniu ładunków wybuchowych w szkołach?

Loading ... Loading ...

 

36 komentarzy

 1. Popieram Obserwatora.To nauczyciele poniżali “biurwy”,policję,prywaciarzy,kasjerki i wszystkie inne zawody.Teraz też dziwne,że te alarmy były w szkołach,gdzie dla takich pseudonauczycieli po znajomościach,nieuków pracy nie ma.

 2. Gim 1 blichowiak

  No no widzę że w czołowych łowickich szkołach doszło do tego incydentu, a ponoć uczy się tam ” elita” łowickich dzieci, którzy noszą nosy podniesione do góry bo chodzę do pijar chodzę do Chełmońskiego a wychodzi im przyslowiowa słoma z butów, a sami mieszają z błotem uczniów innych szkół mówiąc że to patologia.

 3. Szanowni państwo, proszę sobie odpowiedzieć na podstawowe pytania:
  Komu zależy na zakłócaniu przebiegu matur?
  Komu zależy na destabilizacji państwa polskiego?
  I wtedy będziemy mieli odpowiedź.

 4. trzeba być debilem by takie maile wysylac ale i jest się debilem jak się na takie fejki reaguje w ten sposób :/

 5. przywrócic nauczanie w domu, czyli nauczyciel przychodzi do domu, jak za dawnych lat, wtedy wzrosnie odpowiedzialnośc rodziców za dzieci, a nauczyciele przestana byc potrzebni w obecnej nadliczbie i w sposób naturalny grupa ta ulegnie selekcji (żart;-) wszak wiadomo, że ta grupa doi społeczństwo sposobem “na pocieche”, a nasze pociechy maja coraz wiekszy mętlik w głowach od tzw. programów nauczani

  • No, no – żart taki typowy dla pseudo mądrych. Na nauczyciela w domu raczej nie było by cię stać. Z twoich mądrości dzieci niewiele by skorzystały. Czyli lipa z tym pomysłem…

 6. Dlaczego redakcja Nowego Łowiczanina nie reaguje na mowę nienawiści na swoim forum w stosunku do nauczycieli. Czy zareaguje dopiero gdy coś złego się stanie. Gdzie podział się moderator forum?

  • Jaka mowa nienawiści????, ludzie tylko piszą to co myślą,a nauczyciele zbierają plony własnego działania

 7. Szkoda,że służby nie mogą ukarać nauczycieli za pazerność i za to,co zrobili naszym dzieciom,zamiast je uczyć i wychowywać.Ale jak takie niedouki trafiają do zawodu,jak pisze w komentarzu do “Płonącej stodoły w Łaźnikach”to strach powierzyć im dzieci

 8. Jak alarmy w całym kraju,to kto jak nie nauczyciele,tacy mądrzy,a dali się zmanipulować tęczowej koalicji.Skoro naród wybrał PiS,to niech liczą się z ludźmi,a nie kłamstwami ich ogłupiają.Co oni robią naszym dzieciom i naszemu krajowi?Niech odejdą,z dala od dzieci.

  • prawy i sprawiedliwy

   Co za bełkot idioty otumanionego propagandą TVPiS i szczuciem na nauczycieli. Może to taki typ jak ty stoi za fałszywymi alarmami, by zrzucić winę na nauczycieli?

 9. Jako nauczyciel powiem, że podłością jest myślenie, że to nauczyciele. W końcu to oni w naszym mieście, jeszcze przed decyzją związku przeprowadzili klasyfikację maturzystów, po to, aby egzaminy się odbyly. Szczytem chamstwa jest przypisywanie im jakis związków z tymi działaniami. Skoro CBŚ wiedziało o alarmowy bombowych juz 2 mają, to co zrobiło, aby namierzyć tych ludzi. Ważniejsze były dla rządzących marsze z okazji 3 maja i demonstracja siły niż zapewnienie uczniom bezpieczeństwa? Czemu od 2 maja wszyscy nie są w stanie gotowości?

  • Co z ciebie kuźwa za nauczyciel że nie wiesz dlaczego świętujemy 3 mają,pewnie w tym czasie pilnie śledziłeś(aś) show “króla Europy”gdzie katolików porównano do świń

   • Popieram

   • A gdzie ty znalazłeś porównanie katolików do świń? Dziwne masz skojarzenia. Czytanie ze zrozumieniem to poziom nauczania początkowego. Pod górkę było?

   • ??? widać że nawet nie potrafisz sam(a) myśleć albo rżniesz głupa skoro nie wiesz o czym piszę,ale tak to już jest że większość z pożytecznych idiotów nawet nie wie o czym mówi

   • Pożyteczni idioci, rżniesz głupa – jakie to charakterystyczne dla katolików. To z miłości do bliźniego zapewne? Ty jednak nie wiesz o czym piszesz. Potwierdza się brak rozumienia tekstu. Górka musiała być spora…

   • Czy ja mówię, że 3 maja mamy nie świętować? Napisałem, że 3 maja był służby odpowiedzialne za bezpiecxenstwo, wym wypadku powinny zająć się skontrolowanych szkół, w których pojawiły się takie male. Bo w tym wypadku, moim zdaniem, ważniejszy był egzamin

   • Ty “Nauczyciel”a czego Ty uczysz skoro nawet pisać nie potrafisz…….

  • No dziękujemy, jesteśmy dozgonnie wdzięczni za przeprowadzenie klasyfikacji, tzn. innymi słowy – wykonanie swojej roboty i “uratowanie” maturzystów. Wiem, że strajk i się nie pracuje, ale bez łaski.

  • No cóż agresja rodzi agresję. Nauczyciele strajkujący wykazywali się ogromną agresją słowną wobec nauczycieli, którzy nie strajkowali. Sama forma strajku spowodowała poczucie zagrożenia w środowisku uczniów i rodziców. Teraz kolejny strajk włoski – już sama ta sytuacja prowadzi do ogromnych nieporozumień. Żądanie podwyżek w wysokości 1 000 zł. nie gwarantuje poprawy w jakości edukacji. Jak nauczyciele wytłumaczą się z niezrealizowanej podstawy programowej? Życzę “dobrego samopoczucia z dobrze spełnionego obowiązku”.

   • Do Anna. Wiesz, czym jest podstawą programowa? Jest początek maja, a ja zrealizowałam ja mimo strajku w 98%

   • Do Nauczyciel. Gratulacje, widać, że można zrealizować podstawę programową. To dlaczego inni nauczyciele strajkując narzekali, że nie można jej zrealizować?

  • Do nauczyciela – A to łaskę zrobili, że przeprowadzili klasyfikację??? To wasz zasr***ny obowiązek!!! Za to kasę bierzecie!!!

 10. Mam nadzieję że wszystkie możliwe służby połączą działania i dopadną tych skur.ieli,a potem maksymalne możliwe kary plus obciążenie kosztami

  • Akcja dotyczy całego kraju i pewnie kilkuset szkół, więc już samo obciążenie kosztami akcji służb powinno odpowiednio uderzyć, bo to pewnie duża kasa.

 11. Współczuję zdawania matury w takiej atmosferze-najpierw strajk””nauczycieli””,teraz alarmy bombowe!!!!!!!

 12. Do Anonim. Gdyby nie nauczyciele nie umiałbyś czytać i pisać i nie bój się przedstawić.

 13. A skąd wiesz, że to nauczyciele? Może to ruscy, którzy chcą jeszcze bardziej skłocić polski naród?

 14. Jakie dno ci nauczyciele.Do czego się posuwają?Pozwalniać dyscyplinarnie,przyjdą inni!

  • Raczej to nie nauczyciel, ktoś każe nam tak myśleć, a Ty się złapałeś na tę manipulację. Niemniej uważam, że takie akcje są słabe i świadczą o braku innych rzeczowych argumentów w tej politycznej walce. Maile dot. bomb w szkołach są rozsyłane w całym kraju. Głupi to naród co sam się niszczy od środka, a tak się dzieje. Dawno już przeciwne grupy polityczne tak nie zaszczuły społeczeństwa.

  • No chyba ty nie będziesz uczył? Przecież ty pisać nie umiesz, a i z myśleniem coś nie tęgo…

  • wujek Goebbels

   Jasne, a Reichstag podpalili komuniści.