Na terenie powiatu łowickiego jest w sumie 7 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Pierwszy został rozpoznany w piątek, 20 marca, kolejne 6 dzisiaj – 21 marca, gdy przyszły wyniki badań osób poddanych kwarantannie. 

foto zastępcze – www.freepik.com

Starosta Marcin Kosiorem ma obawy, że tych przypadków będzie nam teraz przybywać. Uspokaja jednak, że wszystkie te wykryte wystąpiły u osób, u których nie ma żadnych oznak choroby typu podwyższona temperatura, kaszel, duszności, etc. 

Kwarantannie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łowiczu  poddano już 120 osób z powiatu łowickiego, które miały styczność z zarażonymi. Na razie nie wiemy, ile osób zostało poddanych kwarantannie po powrocie z zagranicy. 

 

36 komentarzy

 1. Dariusz mroczek

  8 – W ZK jeden z osadzonych ma.

 2. Zachowajmy spokój, siedźmy w domach i unikajmy skupisk.

 3. Andrzej*

  Osoby nie mające objawów nie umrą ale inni starsi po osiemdziesiątce?np.rodzice czy znajomi? We Włoszech średnia osób zmarłych na koronawirusa to osiemdziesiąt lat. W Hiszpanii gdzie gwałtownie rośnie liczba potwierdzonych wypadków koronawirusa rząd planuje zakup błyskawicznych testów potwierdzających istnienie przeciwciał na koronawirusa w 15 minut,a u nas zainteresowani czyli potencjalnie zarażeni dowiadują się o wynikach po tygodniu od pobrania krwi.

 4. Dobrze wiecie,ze jest więcej chorych(zarażonych).

 5. Jest też trochę osób, które po powrocie z zagranicy poszły normalnie do pracy nic nikomu nie zgłaszając.

 6. ALEŻ MĄDRA RADA,NIE CHODZIC PO SKLEPACH,NO TO ZAMKNAC WSZYSTKIE I NIE BEDZIEMY CHODZIC

 7. Mirosława Wolska-Kobierecka

  Od autorki: Fakt, że osoby zarażone koronawirusem nie mają żadnych objawów choroby oznacza, że nie są w stanie zagrażającym ich zdrowiu i życiu. Oczywiście mogli zarażać – tak jak każdy a nas może to robić, nie wiedząc, że miał kontakt z wirusem. Pozdrawiam wszystkich naszych czytelników.

  • dokladnie takie osoby moga zarazac – teoretycznie mniej niz Ci z objawamy (mniej kaszla etc) ale praktycznie nawet wiecej bo nie sa izolowani i w sumie moga zarazic nawet wiecej osob. To co robi pis to zenada . Nie robi testów wiekszej ilosci osob (zwlaszcza tym bez wiekszych objawow lub ze małymi objawami), zabraniajac jednoczesnie sprowadzac testy prywatnym przychodniom. Ludzie w rzeczywistosci koronawirusa ma duuuzo wiecej osob

 8. Grzegorz

  Módlmy się i niedajmy ogłupić propagandzie tvn-u, jesteśmy doskonale przygotowanie jak nikt na świecie a ciekawe skąd ten Owsiak wiedział że trzeba już wcześniej kupować respiratory, czy to nie daje do myślenia że to celowa ich robota aby odebrać 500 +.
  te wybory na prezydęta musimy wygrać nic inne się na razie nie liczy

  • Minister propagandy juz zostal zwolniony

  • Krzysztof

   Grzegorz, jaki ty jesteś głupi.
   Brak słów.

  • Grzegorz, walnij się w nogę bo na głowę już za późno

  • Grzegorz czego się napiłeś?

  • Panie Grzegorzu przecież Pan Owsiak kupował respiratory w celu leczenia innych chorób którym też towarzyszy niewydolność oddechowa np udar, sepsa, ostre zapalenie trzustki i wiele innych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

  • Szanowny Panie , czy pan w ogóle, przeczytał to co napisał? Jeżeli tak to chyba już tylko leczenie psychiatryczne zostaje. , Celowa robota ? Czyja ? Pewnie Tuska , wypuścił zapewne wirusa do Chin z nadzieją , że doleci do Polski i spowoduje pozbawienie rządu pieniędzy na 500+ i osłabi sondaże Prezydenta. Do tego dogagał się z Owsiakiem , żeby kupował respiratory bo póżniej nie będzie ? …… Matko Kochana TWORKI!!!!

 9. jeśli nie ma objawów to skąd wiedzieli że się trzeba przebadać?

 10. Obywatel

  Do Anonima.W pełni podzielam Pańskie zdanie.Fakt ,że u zbadanych osób choroba przechodzi bezobjawowo jest porażający,bo jak dla mnie oznacza, że potencjalnie każdy już może zarażać.Poraża mnie też komentarz Pana Starosty, w którym odpowiada, że ,,testy wykorzystywane są w sposób racjonalny”! To znaczy jaki ??? Jak dla mnie ,,oszczędny”. Poza tym ,co to znaczy ,że nasz szpital nie uczestniczy? A skąd wiadomo czy nie przebywa w nim ktoś bez objawów? Dlaczego nie są przestrzegane zalecenia WHO?

  • kasiorek to pisowiec on gada brednie jak caly pis – prawda jest ze nei jestesmy przygotowani w zaden spodob na epidemie a ta mala liczba testow tylko po to zeby nie pokazywac ilu naprade jest chorych

 11. Dlatego tak ważne jest żebyśmy siedzieli w domu i nie spacerowali po sklepach bez względu na to jak się czujemy.

 12. Polityka informacyjna fatalna. Starosta powinien mieć rzecznika. Profesjonalistę

 13. @10.10

  Jesteś po prostu zwykłym egoistą. Dla osób zarażonych oczywistym jest aby przechodzić to jak najłagodniej.

  • Dokładnie. Trzeba się cieszyć z tego, że osoby te nie mają objawów i przeżyją. U tego z 10.10 na głupotę nie ma lekarstwa.

 14. Przepraszam, to ma być uspokajające “że wszystkie te wykryte wystąpiły u osób, u których nie ma żadnych oznak choroby typu podwyższona temperatura, kaszel, duszności, etc. “. Może jestem głupi, ale osobiście uważam, że właśnie osoby, u których nie występują objawy choroby, a są zakażone stanowią największe największe niebezpieczeństwo dla otoczenia

  • Otóż to. W ogóle nie jesteśmy przygotowani do zwalczania wirusa, przede wszystkim do testowania. A chyba tak WHO nakazuje. Ale wg rządu jesteśmy ekstra, powstrzymujemy epidemię🤦‍♀️ Guzik z pętelką…

  • generalnie pocieszeniem jest ze osoby ktore nie maja objawow tez mniej zarazaja niz takie np kaszlace

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.