Mróz i zaparkowane samochody uniemożliwiły kontynuowania rozpoczętych prac przy rozbieraniu wykonanego z betonu ogrodzenia przy ul. 3 Maja w Łowiczu.

Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu, któremu ratusz zlecił rozebranie ogrodzenia, przystąpili do prac w czwartek 5 stycznia. Udało im się zdjąć płyty z długości około 50 metrów ogrodzenia. Prace jednak przerwali i już w poniedziałek, 9 stycznia ich nie kontynuowali.

Jak tłumaczył nam Marek Czyż, kierownik działu drogowego zakładu: – Problemem okazał się mróz: płyty przymarzły i bardzo trudno się je demontuje. Ponadto prosiliśmy kierowców o to, aby nie parkowali pod murem, powiesiliśmy tam nawet biało-czerwoną taśmę, ale niewiele to dało. Samochody zaparkowały a my nie możemy narażać ich na uszkodzenie w czasie prac, dlatego wstrzymaliśmy roboty- stwierdził. Jak dodał, rozbiórka płotu będzie kontynuowana gdy będzie cieplej.

Przypomnijmy, że usunięcie płotu kosztować będzie prawie 13 tys. zł. W jego miejsce zamontowane zostaną stalowe słupki, które oddzielą parking od chodnika. Na zmianę ogrodzenia zgodę wyraziły PKP.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.