W świątecznym numerze Nowego Łowiczanina piszemy o naszym mieście partnerskim Soleczniki i całym Rejonie Solecznickim na Wileńszczyźnie, gdzie większość ludności stanowią Polacy.

Flagę Łowicza przy pomniku Adama Mickiewicza w Solecznikach prezentują Dariusz Mroczek oraz Andrzej Gomoła, którzy pojechali tam z darami dla potrzebujących. Fot. Tomasz Matusiak

Nasz reporter był tam na początku grudnia wraz z transportem darów od mieszkańców Łowicza, Skierniewic i całego naszego regionu, dla najbardziej potrzebujących solczan.

Mieszkańcy rejonu mówili nam między innymi o postępie, jaki dokonał się u nich i na całej Litwie w ostatnich 12 latach, a także o problemach, które nadal wymagają rozwiązania. Pytaliśmy ich też o relacje z władzami litewskimi i z samymi Litwinami.

Mogliśmy się też przekonać, że ludzie w Solecznikach ciepło myślą o Łowiczu i chętnie widzieliby między miastami partnerskimi jeszcze bliższą współpracę. Polecamy relację z tego wyjazdu napisaną przez Tomasza Matusiaka pt. „Przyjaciele Łowicza na Wileńszczyźnie”.

16 komentarzy

 1. Darek Mroczek

  Dziękuję za wszystkie komentarze pod tym artykułem.. zwracam się do tego jednego pana.. bo czas wpisania świadczy że to jeden człowiek.. jeśli masz coś do mnie napisz.. mrokol1968@wp.pl.. spotkamy sie wyjaśnimy.. nie zajmuję sie dobroczynnościa od lat spełniam swój obowiązek wobec Polaków na Wleńszczyźnie. swoje przeszedłem..od ponad 20 lat pomagam tam .. oczywiście nie za darmo..tam mnie karmią .. patriotyzmem, Wiarą w Boga i ludzi.. i dlatego łatwiej znoszę wpisy fałszywców anonimów- chcesz mnie skrytykować- to śmiało ale podpisz sie z imienia i nazwiska…

 2. W sprawid edgara się nie wypowiadam skrzywdzony jakiś co się podpisuje ..rożnymi nickami w kwestii Mroczka napisze jedno..jest to wariat pozytywny..kiedyś pomóg mojej rodzinie mimo że jakiś burmistrz mu bronil..nie obecny..znam wielu ludzi którym Mroczek pomógl ..tylko byle frajer moze mieć coś do niego.

 3. a co yy mozee nie pudruujeesz.

 4. jak ze przypuudrujee to see luubie popissac.te fetta mmarcinna jest naajlepssa.

 5. Czy ciebie ojciec molestował w dzieciństwi czy towar bierzesz o T lub K w każdym razie trzeba niźle mieć zryty gar żeby pod każdym tekstem wstawiać swoje jęki..CHYBA się rodzina Ciebie wyparła że w Święta wstawiazz jakieś bzdety jak i tak większość normalnych nie wie o co Ci chodzi.weź już nie ćpaj

 6. Kaiser jeżdzi po narkotykki do duccha .Wholandii mają dobrry drragi.Duch ma swoje labbotorium.

 7. marcin wigilia przypudrowana do bólu,ale towar.skąd ty bierzesz ,rewelacja feta najlepsza w mieście.

 8. Ma mnóstwo dobrych znajomych i robi dobrą robote, a kto zna kulisy czemu nie doszło do wyjazdu do Smoleńska już wie że to nie była wina Darka. A parre osób z. tego nieszczęsnego wyjazdu jezdzi znim do Solecznik choćby widoczny na zdjęciu Andrzej. Tylko wredni zawistni albo zwykli szubrawcy mogą się czepiać tego człowieka. Robi wspaniałą prace tam i super prace dla niepełnosprawnych w Łowiczu i powiecie.Jest przykładem że nie trzeba być urzędnikiem radnym z dietą by nieść pomoc.Nie przejmuj się Darek nieprzychylnymi komentarzami. Jest Wigilia więc niektóre bydlęta fałszywi ryczą

 9. Wały kręcił gość z brodą i wąsami a Darka zamknęli. Jesteście mało poinformowani.Darku zdrowych i wesołych świąt.

 10. Łowicki Batman powraca! Bo Dariusz to nie imię…Dariusz to styl życia!

 11. w polsce nikogo w kryminale nie zresocjalizują.przykład marcindopała vel kaizer.siedział tyle lat i nic nie pomogło. jeszcze gorzej bo się wziął za handel śmiercią,marycha feta dopalacz tableta, z bronią biega granat w kieszeni jaka resocjalizacja.

 12. Resocjalizacja działa hehehe do nastepnego wała

 13. Czepianie się. Swoje odsiedział.
  .

 14. Niech wycieczke do Smoleńska zorganizuje:)

 15. Naciagacz powolujacy sie na wejscia w urzędzie

 16. A ten pan co wały kręcił i siedzial za to za dobroczynność sie wziął hehe ciekawe kto sie podpisuje pod tym kryminał:)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.