Nowy Zarząd Powiatu Łowickiego ze starostą Marcinem Kosiorkiem zdecydował, że nie podpisze umowy na remont oddziału pediatrycznego szpitala w Łowiczu, pomimo że poprzedni starosta Krzysztof Figat, w przeddzień sesji, na której został wybrany nowy zarząd, rozstrzygnął przetarg.

Kluczowe okazały się finanse. Oferent zaproponował cenę prawie 3,9 mln, którą powiat miał pokryć jedynie ze swojego budżetu. Konieczne byłoby zaciągnięcie dużego kredytu.

Jakie przesunięcie w projekcie budżetu na przyszły rok zaproponował radzie Zarząd Powiatu Łowickiego i jakie działania planowane są celu wykonania remontu na pediatrii tak, aby nie był on dla samorządu aż taki dużym obciążeniem – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

15 komentarzy

 1. Figat miał w pracy więcej kochanek niż pracy.

 2. już najwyższy czas zainteresować się dworem pana f i jego dworzaninami. wierzę że panie marcinie z ekipą odkryje drugie dno i rzuci swiatło na ciemna strone wszechmocnego w gębie tylko pana poprzednika w dziedzinach o których głośno od nie miesięcy ale lat :reymonty, reymonty , “auto promocja” , porozumienie z hotelarzami i destrukcja powiatu hotelu. poslochajcie ludzi

  • Popieram.Dość mamy sterowanych reorganizacji w firmach podległych byłemu staroście tylko po to by powsadzać na stołki zielonych głupoli.Przyjrzeć się trzeba uchwałom rady z 6 lat ,a wszystko macie jak na patelni.

 3. Andrzej Grabowski

  Mylone są dwa pojęcia. Remont oddziału pediatrycznego jest potrzebny, to prawda. Natomiast pomysł żeby oddział funkcjonował w dwóch miejscach oddalonych od siebie o dwa piętra był nieprzemyślany.

 4. Tak aniu, nikt nie umiera, spedz tan tydzien, dwa czy wiecej z niemowlakiem lub noworodkiem, sama bedac w pologu spij na brudnej posadzce, karm niemowle na krzesle na ktorym nawet nie da sie usiasc, bierz prysznic w lazience z 20 cm grzybem, gdzie woda nawet zleciec nie chce. Remont tego oddzialu to priorytet.

  • A czy szpital nie podlegał pod p.Figata?Dopuścił do takich warunków o jakich piszesz,a kasa płynęła szeroką rzeką na tworzone fikcyjne etaty dla kolesi z partii zamiast na szpital ?

 5. A teraz kto wygra?

 6. bardzo dobrze.remont poczeka nikt nie umiera.psl zlodzieje

 7. mnie to nie interesuje, kto i co, ten remont pediatrii jest potrzebny, bo to co tam się dzieje to tragedia

  • A gdzie była poprzednia rada powiatu ? Teraz się wszyscy raptem dopatrzyli określonych potrzeb?Widać zajmowano się kręceniem wałków ,a nie tym co potrzeba.

 8. obserwator

  Trudno uwierzyć w przypadek ,że akurat tuż przed zaprzysiężeniem nowej rady wygrywa oferta z Bednar ,a poprzedni starosta też z Bednar?

  • a gdzie CBA

   • Takich numerów w powiecie jest więcej.Tuż przed zaprzysiężeniem nowej rady w Łyszkowicach zwołano nadzwyczajne posiedzenie poprzedniej i przyklepano budowę przedszkola za 6,5 mln zł.oraz zadłużeniu gminy na 10 lat.Widać wspólny doradca?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.