Na ulicy Bolimowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Nieborowską kutnowska firma Trakt rozpocznie 7 sierpnia prace związane z przebudową i budową ronda, które nowym odcinkiem skomunikuje tę ulicę z ul. Warszawską.

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w łowickim ratuszu Grzegorz Pełka powiedział nam, że prace w najbliższych tygodniach nie obejmą samej jezdni, choć należy się liczyć z pracującym w jej szerokości maszynami, np. koparkami i samochodami odbierającymi piach.

Spowoduje to okresowe utrudnienia. Ale w większości przypadków maszyny staną a prace będą prowadzone w obrębie chodnika po północnej stronie ulicy i ścieżki pieszo-rowerowej po północnej stronie, utrudni to więc poruszanie się pieszym i rowerzystom.

W wykopach układana będzie sieć wodociągowa, kanalizacyjna oraz teleinformatyczna i energetyczna. Prace obejmą też demontaż słupów, na których znajduje się oświetlenie uliczne. Jak zauważa naczelnik, prowadzone prace będą dość skomplikowane i wykonywane bez wstrzymywania ruchu na ruchliwej jezdni, dlatego prosi o wyrozumiałość zarówno kierowców jak i pieszych.

Naczelnik Pełka zaznaczył, że aktualny jest harmonogram prac związanych z budową ronda w ul. Bolimowskiej. Prace budowlane ruszą w połowie września, wówczas ruch do ul. Warszawskiej skierowany zostanie w nową ulicę Bolimowską.

Wówczas otwarty zostanie na trzy miesiące tunel pod wiaduktem w ul. Arkadyjskiej, którym do centrum Łowicza będzie kierowany ruch lokalny.

4 komentarze

  1. Dobrze że coś się dzieje i są wykonywane jakieś pracę ale władze powinny pomyśleć o jakiś objazdach dla mieszkańców a nie zamknąć przejazd pod wiaduktem i zaczynać pracę na ul.Bolimowskiej.Okres wakacyjny jest jeszcze do przeżycia ale jak zacznie się rok szkolny to będzie jakaś masakra 😤😤😤

  2. Jałmużnik?

    A kiedy ruszą prace z wiaduktem?
    Chciałbym go zobaczyć!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.