W niedziele 24 marca trzech kierowców straciło uprawnienia do prowadzenia pojazdów po przekroczeniu w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

Policja, fot. arch.
Policja, fot. arch.

Przed godz. 9. na ul. Poznańskiej w Łowiczu policjanci zatrzymali Fiata Palio Weekend. Jego kierowca, 22-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego, rozpędził go do prędkości 109 km/h.

Około godz. 11. w Gzince w gminie Łyszkowice na drodze wojewódzkiej nr 704 mundurowi zatrzymali osobowego Mercedesa, który poruszał się z prędkością 107 km/h. Kierował nim 31-letni mieszkaniec Łowicza.

Przed godz. 13. na drodze wojewódzkiej 584, na wysokości Małszyc patrol policji zatrzymał Jeepa Cherokee, który jechał z prędkością 103 km/h. Za jego kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego.

W miniony piątek 22 marca policjanci z łowickiej drogówki włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”, ustawiając kaskadowe pomiary prędkości na głównych ciągach komunikacyjnych.

Kontrole zorganizowano na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu łowickiego. W ciągu trwania akcji skontrolowali 52 pojazdy, ujawniając 45 przypadków przekroczenia prędkości. W tym przypadku jednak żaden z kierowców nie stracił prawa jazdy.

3 komentarze

  1. brawo ! łapać bydlaków

  2. gdyby wieźli p. Brudzinskiego to wpłaciliby 500 zł na cele charytatywne

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.