Wielu wystawców odpowiedziało na zaproszenie organizatora Małego Pikniku Naukowego, czyli I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu.

To, co można było zobaczyć i czego doświadczyć na pierwszej tego typu imprezie w Łowiczu, okazało się niezwykle ciekawe. Na przykład na stoisku gospodarzy uczniowie LO zachęcali gości do zabaw cieczą nienewtonowską, rozwiązywania zagadek matematycznych oraz do eksperymentowania.
Kilka stoisk wystawił Uniwersytet Łodzki, a na jednym z nich można było obejrzeć żywe owady z tropików (karaczany, modliszki), a także największego ślimaka lądowego, pochodzącego z Afryki.
Wielu zainteresowanych przyciągnęły pokazy łódzkiego Experymentarium – doświadczenia z suchym lodem, ciekłym azotem oraz prezentacja eksponatów naukowych.
Na pikniku wystawiły się także różne uczelnie wyższe, był ŁOK, łowicki oddział PTTK, Muzeum w Łowiczu, Państwowa Straż Pożarna i Policja, a także Wojskowa Komenda Uzupełnień w Skierniewicach. Łowicki Klub Krótkofalowców przyjechał z własnym samochodem, a członkowie Bractwa Rycerskiego z Łowicza dali pokaz średniowiecznego kowalstwa i uczyli chętnych strzelania z łuku.
Harcerze Hufca ZHP w Łowiczu, w tym uczniowie I LO, zadbali o rozrywkę dla najmłodszych, a łódzki oddział IPN proponował udział w grach edukacyjnych i oglądanie wystawy historycznej na temat Łodzi.

Patronat honorowy nad Piknikiem objął Starosta Łowicki Krzysztof Figat,a patronat medialny – Nowy Łowiczanin, w którym zamieścimy obszerniejszą relację z pikniku. Teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

3 komentarze

  1. O i kalinski też był 🙂

  2. Kroniki na ostatnim zdjęciu? A I LO słyszało o RODO?

  3. Super impreza