Jedyna oferta wpłynęła na ogłoszony przez miasto przetarg na odbiór i utylizację odpadów. Złożył ją Zakład Oczyszczania Miasta z Łowicza, który chce miesięcznie otrzymywać za tę usługę 408 tys. zł.

Góra odpadków plastikowych składowana na składowisku w Jastrzębi. Fot. arch Marcin Kucharski/NŁ

Przy założeniu, że opłaty są pobierane od 24 859 osób w Łowiczu, miesięczna stawka na osobę powinna wynieść 16,41 zł. Cena złożona przez ZOM, jest wyższa od cen które firma proponowała wcześniej. Do lipca miesięcznie miasto płaciło za odbiór i utylizację odpadów 244 tys. zł, potem przez lipiec, sierpień i wrzesień 355 tys. zł. Jeśli aktualna oferta ZOM zostanie przyjęta, miasto będzie płacić 408 tys. zł.miesięcznie firmie od 1 października do końca 2019 roku.

Biorąc pod uwagę to, że wpływy z opłat od mieszkańców za odbiór odpadów i wydatki na ten cel powinny się bilansować, stawka obciążająca każdego z mieszkańców powinna wynieść 16.41 zł. Przypomnijmy, że obecnie stawka od mieszkańca wzrosła z 8,70 zł do 10 zł. Za odpady posegregowane.

Burmistrz miasta podejmie decyzję, czy miesięczna opłata zaproponowana przez ZOM zostanie przyjęta.

Tagi:

9 komentarzy

 1. Nie mają konkurencji to windują ceny

 2. Na co mamy za takie bary płacić my czy nie lepiej nałożyć stale opłaty i by nie wywozili po osiedlach czy rowach przecież ten normalny człowiek nie wywozili śmieci do rowu gdzie za nie płacić a spotyka się wody śmieci po rowach dlatego ze oni płacą od ilosci

 3. Zaczynając od właściciela co kiedyś miał da Grass czyli pana z krakowskiej teraz chyba się nazywa po drodze zajezdzam pod śmietnik 3-5 worównież wy wali i można powiedzieć że metr sześciennych kosza zglowy

 4. Najpierw to kamery na śmietnik bo wszelkie bary wywozą śmieci do kontenerów osiedlowych i dopiero możemy się zgodzić na ilość i ile to będzie kosztować

 5. Tylko na ile wystarczy ta podwyzka? Po 2019 kolejny przetarg i od razu za smieci placic bedziemy 20zł od osoby lub wiecej. Tylko ile przecietny kowalski wytrzyma te podwyzki?

 6. Kontrole ilu jest mieszkańców a za ilu są odprowadzane pieniądze. Tutaj szukać pieniędzy a nie w kieszeniach uczciwie płacących.

 7. To przeprowadz się do Łódźi po co jeszcze tu siedzisz w tym Łowiczu

 8. uwazam że za takie pieniądze odpady wszystkie powinny być wywożone co 2 tygodnie.nie ma miejsc na podwórkach na składowanie ich 4 tygodnie.

 9. Śmierdząca sprawa

  Zgoda. Mogę zapłacić więcej tylko na miłość Boską niech te plastiki będą odbierane conajmniej raz na dwa tygodnie!!!
  Szlag mnie trafia jak zbierają się przez calutki miesiąc i raz w miesiacu łaskawie odbiera miasto.!!! Radni bezradni, jak możecie głosować za balaganem na naszych podworkach? Czy tego nie widzicie??
  W Łodzi wywodzi się co tydzień! !!CO TYDZIEŃ!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.