Na sesji Rady Miejskiej w Łowiczu 28 września burmistrz Krzysztof Kaliński oraz przewodniczący Rady Michał Trzoska podziękowali grupie mieszkańców Łowicza zaangażowanych w życie społeczno-kulturalne. Wszyscy otrzymali okolicznościowe pisma.

Od dłuższego czasu, zwyczajem sesji Rady Miejskiej, jest publiczne dziękowanie mieszkańcom miasta za ich zaangażowanie na różnych polach życia miasta: sportu, kultury, osiągnięć w nauce, działalności społecznej. Dzieje się to na początku obrad i zazwyczaj ma związek z otrzymanymi nagrodami, wyróżnieniami i jubileuszami.
Celem tego działania jest wyróżnić i promować ludzi, którym, jak powiedział na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Kaliński, chce się więcej w życiu niż tylko zapracować na chleb.

Na czwartkowej sesji podziękowania otrzymali: grafik i współautor książek Jacek Rutkowski, który nie dawno uhonorowany został medalem Zasłużony dla Kultury Gloria Artis; dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury Maciej Malangiewicz oraz pracownik ŁOK Mateusz Rudak za odebraną ponad tydzień temu nagrodę Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy dla DKF” Bez Nazwy”; grupa wolontariuszy i właścicieli restauracji, którzy zaangażowali się w akcję „Zjedz obiad z seniorem”, przewodnicząca Klubu Seniora Radość Anna Bieguszewska w związku z 10-leciem istnienia klubu oraz członkowie klubowego chóru za występy na miejskich uroczystościach.

 

2 komentarze

  1. Władek się nigdy nie poci,a jeśli już….to z durnoty

  2. Trzoska bardzo się poci!!! Czyżby z nerwów?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.