Jak co roku Muzeum w Nieborowie i Arkadii spodziewa się w czasie długiego weekendu majowego wielu gości. Pierwsi są już na miejscu i biorą udział w przygotowanych atrakcjach.

Największą jak dotąd okazała się zabawa edukacyjna pt. „3 x M – M jak Muzeum, M jak Moda, M jak Majówka” , w czasie której całe rodziny wypełniają specjalne zeszyty w oparciu o prezentowaną wystawę „Moda nieborowskich dam”. Zabawa zostanie przeprowadzona dzisiaj i jeszcze 3 maja, każdego dnia może w niej wziąć udział po 100 pierwszych uczestników. Za każdy prawidłowo uzupełniony zeszyt czekają nagrody.

Kolejna niespodzianka czeka na zwiedzających w Starej Oranżerii, gdzie tradycyjnie z okazji 1 maja przygotowano poczęstunek tzw. herbatką ogrodniczą z dodatkiem cytryny i ziół z nieborowskiej oranżerii. – Jesteśmy przygotowani nawet na 400 porcji – powiedziała Agnieszka Chmielewska, ogrodnik parku w Nieborowie.

Także dzisiaj, Fundacja Ziemiaństwa RP, która już 2 rok prowadzi w Nieborowie projekt pt. „Introdukcja pszczoły miodnej na terenach zabytkowych” poprowadzi spotkanie poświęcone produkcji miodu.

Przez całą majówkę, od 1 do 5 maja muzeum jest otwarte w godz. od 10.00 do 18.00.

Komentowanie nie jest możliwe.