Z tego też powodu zalecane jest, aby w każdym tego typu mieszkaniu zmodernizować schody o odpowiednie modele poręcz oraz balustrad. Dziwi więc przekonanie części osób, że wdrożenie tego rozwiązania jest swego rodzaju przesadą, co jest widoczne przez fakt nieposiadania ich w wielu domach. Co ciekawe, sytuacja ta nie jest spowodowana brakiem czasu czy środków, a przeważnie jest elementem planu konstrukcyjnego projektanta wnętrz który, co istotne, otrzymał wcześniej aprobatę od samych klientów. Można to zaakceptować jedynie, gdy jedynymi przyszłymi lokatorami mają być dorośli charakteryzujący się pełną sprawnością fizyczną.

Bramki ochronne

W momencie, w którym do grona osób mieszkających dołączają dzieci, sytuacja diametralnie się zmienia i schody, które nie zostały w żaden sposób zabezpieczone,stają się niebezpiecznym miejscem. Przy tym nawet, jeśli poręcze wraz z balustradami są zainstalowane, nie gwarantują one ochrony potomstwu. Oczywiście można brać pod uwagę fakt, że mowa tu o przejściowej sytuacji (z racji tendencji do szybkiego rozwijania się najmłodszych), natomiast wciąż lepiej jest dmuchać na zimne i dopilnować, aby nie miało ono możliwości wejścia na schody bez jurysdykcji rodziców lub innej osoby starszej.

Bramka ochronna na schody Kalpyto

Zwłaszcza gdy mówimy o dzieciach zaczynających dopiero co stawiać swoje pierwsze kroki. Czas ten pobłażliwie traktowany jest przez rodzicieli z powodu mentalności postrzegania wszystkiego w ramach pełnej kontroli zdolnej przeciwdziałać w każdej groźniejszej sytuacji. Silniejsza w tym przypadku jest zwykła ciekawość świata dziecka, dla którego omawiane schody są jedynie przystankiem i kolejną przeszkodą do pokonania. Co zatem można zrobić? Zdecydować się na montaż specjalnej bramki ochronnej!

Zakładając, że dziecięcy pokój umiejscowiony jest na piętrze, to właśnie tam trzeba będzie zainstalować bramkę. Zawsze istnieje ryzyko wyjścia malca z łóżka, postanawiającego, chociażby rozpocząć poszukiwania swoich rodziców w nocy. Warto wspomnieć o jej niebywałej zalecie, którą jest łatwość montażu pod warunkiem, że odpowiednio podejdzie się do lektury instrukcji.

Komentowanie nie jest możliwe.