To słowa trenera Jarosława Burzykowskiego, podsumowujące mecz kontrolny w wykonaniu swojej drużyny. W sobotę, 27 czerwca 2020 roku, GKS Olimpia Chąśno przegrała u siebie z KS Orkan Sochaczew 4:6 (0:3).

Olimpia po przerwie spowodowanej pandemią rozpoczęła całkiem zgrabnie, pokonując nawet IV-ligowego Orła Nieborów. Ale w kolejnym, ze Stalą Głowno, było już nieco słabiej, natomiast sobotni sparing z Orkanem, drużyną z „tej samej półki”, okazał się klapą. Od początku goście przejęli stery meczu w swoje ręce i szybko powiększali przewagę. Do przerwy prowadzili już 3:0.

Druga odsłona meczu już zdecydowanie lepiej wyglądała w wykonaniu gospodarzy, ale i Orkan nie próżnował. W efekcie mecz zakończył się dwubramkową porażką Olimpii. Czy to tylko chwilowa niedyspozycja podopiecznych trenera Burzykowskiego, czy niemoc spowodowana ciężką pogodą? Z pewnością nie jest to zmęczenie długim okresem rozgrywek.

– Sparing zagraliśmy tragicznie, gdyby nie koszulki, to ciężko byłoby mi poznać mój zespół. W ostatnich dwóch sparingach z zespołami czwartoligowymi mieliśmy naprawdę dobre momenty gry, a dziś, ze słabym przeciwnikiem, zagraliśmy naprawdę fatalnie. Zespół musi się zastanowić nad swoim podejściem mentalnym do gry w piłkę, bo po takich meczach jest po prostu wstyd – podsumował trener Olimpii, Jarosław Burzykowski.

Sparing:
GKS Olimpia Chąśno – KS Orkan Sochaczew 4:6 (0:3); br.: Marcin Matuszewski 50 (karny), Szymon Kowalczyk (70), Przemysław Bury (72) i Sebastian Witkowski (85) – Cezary Czarnecki 3 (15, 65 i 85), Sebastian Wójcik (31), Mateusz Kaczorowski (44) i Kamil Śmigiel (78).
Olimpia: Jacek Milczarek – Marcin Matuszewski, Daniel Okraska, Damian Janik, Jakub Gać – Jakub Szczapa, Bartłomiej Skoneczny, Szymon Kowalczyk, Mateusz Sierota – Przemysław Bury, Marcin Grocholewicz. Na zmiany wchodzili: Kamil Kwiatkowski, Marcel Sierota, Jakub Rembiejewski i Sebastian Witkowski.