Dwie drużyny piłki nożnej z Łowicza wzięły udział w Turnieju Gramy Dla Niepodległej, który odbył się w niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, w Żychlinie dla drużyn z rocznika 2006.

Fot.: UKS Akademia Piłkarska Champions Łowicz FB.

W rywalizacji łącznie wzięło udział sześć drużyn: LKS Malina Piątek, KS Kutno, KS Górnik Łęczyca, MUKS Pelikan-2006 Łowicz (trener Przemysław Plichta), UKS AP Champions Łowicz (trener Konrad Ścibor) i gospodarze KS Żychlin. Rozgrywki odbywały się w systemie “każdy z każdym”.

Zdecydowanie lepiej poradziła sobie drużyna “Ptaków”, która zakończyła turniej na pozycji drugiej. Pelikan przegrał tylko jeden spośród pięciu meczów, z Maliną Piątek, która okazała się zwycięzcą turnieju.

Mimo, że Akademia Piłkarska w klasyfikacji generalnej uplasowała się na miejscu piątym, grali bardzo ambitnie i jak na pierwszy raz ze starszymi zawodnikami zaprezentowali się bardzo dobrze. Udało się im zremisować z zespołem, który zakończył turniej w roli zwycięzcy, a jeden nawet wygrać – z KS Kutno. Autorem zwycięskiej bramki dla Akademii był Henryk Kucharski.

– Dwa mecze słabo zagraliśmy. To był turniej towarzyski, w którym zagrali chłopcy z rocznika 2006, ale również 2005 i 2004. Miejsce dobre, ale gra? Myślę, że również mogę ocenić na drugie miejsce. Bardzo ładnie grała Łęczyca i uważam, że piłkarsko  to oni  wypadli  najlepiej. Wygrała Malina, ale posiłkowali się zawodnikami starszymi. Dla nas to było coś nowego – pograć fizycznie z mocniejszymi. Nie poradziliśmy sobie z tym piłkarsko. Należy wyróżnić jednego z naszych bramkarzy Szymona Mostowskiego, który nie wpuścił żadnej bramki. Jest zdecydowany  w tym co robi i dobrze broni. Bardzo dobrze zagrał również stoper Maks Czeczko i Szymon Kosmowski, który prowadził dużą część akcji po prawym skrzydle. – podsumował trener Plichta.

– Było to dla nas takie pierwsze dla nas przetarcie przed grą w dziewiątkach. Pierwszy raz zagraliśmy z drużynami już bardziej doświadczonymi. Można powiedzieć, że  sprawiliśmy dużą niespodziankę samym sobie, bo osiągnęliśmy cel minimum, a nawet trochę więcej. Celem minimum było zremisowanie jednego spotkania, a okazało się, że potrafiliśmy nie tylko zremisować i to z drużyną która wygrała cały turniej, ale również wygrać z KS Kutno, która uplasowała się na trzecim miejscu. Tak, że turniej oceniam bardzo pozytywnie. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Drużyna składała się głównie z rocznika 2007, ale również kilku z 2008 i 2006 – podsumował trener Ścibor.

Turniej Gramy dla Niepodległej. Żychlin, 10 czerwca 2018 roku:
KS Żychlin – KS Górnik Łęczyca 0:2
UKS AP Champions Łowicz – LKS Malina Piątek 0:0
MUKS Pelikan-2006 Łowicz – KS Kutno 1:0; br.: Szymon Kosmowski.
KS Żychlin – UKS AP Champions Łowicz 1:0
KS Górnik Łęczyca – KS Kutno 0:3
LKS Malina Piątek – MUKS Pelikan-2006 Łowicz 2:0
UKS AP Champions Łowicz – KS Górnik Łęczyca 0:2
KS Kutno – LKS Malina Piątek 0:2
MUKS Pelikan-2006 Łowicz – KS Żychlin 2:0; br.: Stanisław Uczciwek i Oliwier Boczkowski.
KS Górnik Łęczyca – LKS Malina Piątek 0:1
UKS AP Champions Łowicz – MUKS Pelikan-2006 Łowicz 0:2; br.: Maksymilian Czeczko i Jan Pietrzak.
KS Żychlin – KS Kutno 0:2
MUKS Pelikan-2006 Łowicz – KS Górnik Łęczyca 1:0; br.: Jan Pietrzak.
KS Kutno – UKS AP Champions Łowicz 0:1; br.: Henryk Kucharski.
LKS Malina Piątek – KS Żychlin 5:1

1. LKS Malina Piątek 5 13 10-1
2. MUKS Pelikan-2006 Łowicz 5 12   6-2
3. KS Kutno 5   6   5-4
4. KS Górnik Łęczyca 5   6   4-5
5. UKS AP Champions Łowicz 5   4   1-5
6. KS Żychlin 5   3   2-11


MUKS Pelikan-2006 Łowicz:
Szymon Mostowski i Krystian Świdrowski – Szymon Kosmowski (1), Maksymilian Czeczko (1), Szymon Ambroziak – Oliwier Boczkowski, (1) Jan Pietrzak (2), Wojciech Białas, Jakub Rychlewski – Kacper Adamczyk. Na zmiany wchodzili: Stanisław Uczciwek (1), Nikodem Kosiorek i – trenerem jest Przemysław Plichta.
UKS Akademia Piłkarska Champions Łowicz: Kacper Ceroń i Mateusz Kołaczyński – Michał Pawlina, Dawid Zabost, Miłosz Zieliński, Maksymilian Mularski – Henryk Kucharski (1), Kacper Tomaszkiewicz, Adrian Kołodziejczyk, Jakub Ryfa – Jakub Barański. Na zmiany wchodzili: Julia Antoniak, Filip Olejniczak i Wojciech Szczółko – trenerem jest Konrad Ścibor.

Fot.: UKS Akademia Piłkarska Champions Łowicz FB.
Fot.: Michał Uczciwek.
Fot.: Michał Uczciwek.
Fot.: Michał Uczciwek.
Fot.: Michał Uczciwek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.