W ostatnim czasie na kładce nad torami przy stacji Łowicz Główny oraz terenach kolejowych w pobliżu dworca pojawiło się kilka tabliczek „zakaz fotografowania”.

Zakaz fotografowania nie obowiązuje
Zakaz fotografowania nie obowiązuje

Uwagę na to, że takie zakazy od wielu już lat na terenach kolejowych nie obowiązują, zwrócili nam czytelnicy.

Spytaliśmy służby i kolejarzy o to czy taki zakaz obowiązuje oraz co się stanie w przypadku gdyby fotografującego zauważyli np. funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei? Czy wtedy zostałby ukarany mandatem?

Rzecznik SOK w ciągu kilku ostatnich dni nie odpowiedział, podobnie jak przedstawiciele wykonawcy robót. Uzyskaliśmy natomiast jednoznaczną i zamykającą temat odpowiedź z zespołu prasowego centrali spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która jest inwestorem modernizacji linii kolejowej.

– Wykonawca bez porozumienia z PLK powiesił tabliczki „zakaz fotografowania”. Otrzymał już informacje, że „zakaz” nie obowiązuje i polecenie zdjęcia oznakowania – odpowiedział nam Karol Jakubowski z PKP PLK S.A.

Tego samego dnia tabliczki z zakazami zostały zdjęte i zostały po nich tylko plastikowe mocowania.

4 komentarze

  1. Orzecznik ZUSu

    Byś się Pastenanci za robotę wziął renciarzu!
    A nie kulką się cały czas masujesz…

  2. 2 sprawa, że dziś zamknięto kładkę i uruchomiono przejście tymczasowe w poziomie torów. Nareszcie koniec udręki dla rowerzystów, niepełnosprawnych,walizkowiczów i matek z dziećmi.

  3. Duża moja w tym zasługa. Wykonawca zawiesił tabliczki gdyż zauważyli moje moje filmiki z modernizacji stacji a na nich byli pracownicy co im się nie spodobało. Napisałem w tej sprawie do PKP PLK i dostałem podobną odpowiedź co redakcja NŁ.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.