Bukmacherka w Sieci cieszy się sporą popularnością, nawet większą, niż w punktach stacjonarnych. Jest to oczywiście spowodowane wygodą – online można obstawiać szybciej i przez całą dobę. Jednakże granie przez Internet nie jest pozbawione problemów, ponieważ głównym zagrożeniem są nielegalni bukmacherzy, którzy oferują swoje usługi bez wymaganych zezwoleń obowiązujących na terenie Polski.

W 2017 roku wiele się zmieniło na naszym rodzimym rynku zakładów bukmacherskich, a wszystko przez nowelizację Ustawy. Do momentu zmian prawnych sytuacja nie wyglądała zbyt ciekawie dla polskich, legalnych firm oferujących zakłady wzajemne – według różnych statystyk szacuje się, że ponad 90% zakładów było zawieranych u podmiotów, które nie posiadały koncesji polskich, a posługiwały się licencjami panującymi ogólnie w krajach Unii Europejskiej.

Cóż to oznacza? To, że taki bukmacher odprowadzał podatki na rzecz innych państw, w których obowiązują niewielkie należności podatkowe. W Polsce funkcjonuje jeden z najwyższych podatków od obrotu – wynosi aż 12%. Najczęściej taką należność pobiera się z postawionej kwoty przez typera, więc dla graczy robi to ogromną różnicę. Z tej właśnie przyczyny wielu polskich użytkowników zakładów bukmacherskich korzystało z zagranicznych podmiotów online – w ten sposób oszczędzano na podatku.

Legalne zakłady bukmacherskie przez Internet

Od 2017 roku sytuacja uległa dużej zmianie. Po pierwsze, aktualnie prawo danego kraju dotyczące bukmacherki jest ważniejsze i nadrzędne nad prawem unijnym. Zakazano korzystania z usług firm, które nie posiadają polskiej licencji, a posługują się koncesjami unijnymi. Zakład bukmacherski online jest legalny w chwili, kiedy otrzymuje odpowiednie zezwolenia od polskiego Ministerstwa Finansów. Wszystkie podmioty, które nie posiadają takiej licencji, wprowadza się do specjalnego Rejestru Domen Zakazanych i polscy gracze nie mają do nich dostępu. Nie zmienia to faktu, że jest to proces długotrwały, a w dodatku Internet ma to do siebie, że jedna strona znika i na jej miejsce pojawia się kolejna. Dlatego każdy typer musi być bardzo uważny podczas wyboru zakładu bukmacherskiego.

Szczególnie młodzi gracze mogą mieć problem z określeniem, który bukmacher na pewno jest legalny. Jak już zostało wspomniane, po pierwsze – licencja Ministra Finansów. Tego typu informacje można sprawdzić na oficjalnej stronie tego Ministerstwa i danego bukmachera, a także często numer licencji podawany jest w artykułach na stronach zajmujących się tematyką bukmacherską. Jest wiele źródeł, dlatego bez problemu można się upewnić, czy interesujący nas bukmacher online oferuje swoje usługi legalnie. Warto weryfikować informacje, odwiedzając kilka stron dedykowany do tego tematu.

Zakłady bukmacherskie jak grać – na pewno legalnie!

Jeżeli interesują Cię bukmacherskie zakłady, bierz pod uwagę jedynie te legalne. Za korzystanie z podmiotów nielegalnych grozi kara w postaci nawet stu dwudziestu stawek dziennych. W dodatku nie masz pewności, czy strona nielegalnego bukmachera nie zniknie z dnia na dzień i nie zostanie wpisana do Rejestru Domen Zakazanych. W takiej sytuacji stracisz wszelkie wpłacone środki i ewentualne wygrane.

Więcej informacji o legalnych bukmacherach online https://www.parkiet.com/Finanse/190429960-Zaklady-bukmacherskie-przez-Internet-2019.html

Zawsze należy też pamiętać o tym, że nawet legalne zakłady bukmacherskie online, a także te stacjonarne wiążą się z ryzykiem uzależnienia i utratą środków w wyniku nietrafionego kuponu. Dlatego zawsze graj rozsądnie i odpowiedzialnie, a bukmacherkę traktuj jako zabawę. Zakłady wzajemne mogą zawierać jedynie pełnoletnie osoby.

 

Komentowanie nie jest możliwe.