Godną oprawę miało uroczyste zakończenie obchodów jubileuszu 880-lecia Łowicza, które wczoraj, 24 listopada, miało miejsce w sali barokowej Muzeum w Łowiczu.

Bardzo mocnym punktem była muzyka – autorski program Jerzego Filipowicza pod tytułem „Łod Łowica”, w wykonaniu zespołu Śpiewaczego z Boguszyc oraz łowickich muzyków – Weroniki Mońki, Jerzego Filipowicza, Bohdana Fudały i Tomasza Zająca. Zwieńczeniem koncertu było prawykonanie hymnu „Vivat Łowicz!” autorstwa bp. Józefa Zawitkowskiego, napisanego specjalnie na jubileusz.

Bohaterami uroczystości byli też wszyscy, którzy przyczynili się do tego, że program imprez jubileuszowych był wyjątkowo bogaty: autorzy wydanych książek, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji, dyrektorzy szkół, muzycy. Każda z tych osób otrzymała oprawiony w ramkę pamiątkowy dyplom z motywem łowickiej wycinanki.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla laureatek konkursu historycznego „Od przeszłości do teraźniejszości”.

Nie zapowiadaną wcześniej niespodzianką było obdarowanie upominkami mamy dziecka, które urodziło się 7 lipca tego roku – dokładnie w 880. rocznicę pierwszej wzmianki o Łowiczu, która ukazała się w bulli papieża Innocentego. Mama małego Franciszka dostała gadżety łowickie, dla syna zabawki i kapelusz do ludowego stroju.

Komentowanie nie jest możliwe.