Ruszyły mecze Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W miniony weekend, 10-11 sierpnia 2019 roku, stanęły do rywalizacji  drużyny w ramach I rundy. Awans do II rundy wywalczyły między innymi LKS Pogoń Bełchów, SKF Zryw Wygoda, LKS Korona Wejsce i GKS Olimpia Chąśno.

Pogoń Bełchów odniosła zdecydowane zwycięstwo nad przeciwnikiem, pokonując LKS Victoria Chrząszczew aż 6:0. Do przerwy przewaga nie była jeszcze tak znacząca, gdyż zakończyła się zdobyciem dwóch bramek w wykonaniu Michała Pierzankowskiego, ale w drugiej odsłonie drużyna trenera Jakuba Jędrachowicza pokazała, na co ją stać, strzelając kolejne cztery. Ich autorami byli kolejno: Tomasz Szufliński, Paweł Osóbka, Karol Wojenka  i Filip Podkoński. Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na Pogoń i ograniczali się tak naprawdę do kontr, z których nic nie wyniknęło. Może oprócz dwóch karnych, które skutecznie wykorzystali gracze z Bełchowa.

– Myślę, że wynik byłby dużo wyższy, gdyby boisko było trochę lepiej przygotowane. Trawa była nieco za długa, bo piłka w niej stawała. Przeciwnicy ograniczali się tylko do kontr i cały czas spotkanie było pod naszą kontrolą – powiedział trener Jakub Jędrachowicz.

Równie dobrze radzili sobie na boisku zawodnicy Zrywu, osiągając na koniec meczu z LKS Fenix Boczki Chełmońskie wynik 5:0. Przewaga była widoczna od początku gry, choć pierwsza bramka padła po rzucie karnym. Na kolejną trzeba było poczekać do 40. minuty, kiedy to celnym strzałem popisał się Wojciech Guzek. Trzy następne gole pojawiły się po przerwie.  Dwukrotnie skutecznie umieścił piłkę w bramce Feniksu Adrian Rosa, a raz do wygranej przyczynił się Patryk Brzozowski. Brak pomysłu na grę z Pogonią powodował, że Fenix nie zdołał przeprowadzić żadnej udanej akcji zakończonej golem.

– Mecz był całkowicie pod nasze dyktando. Rywal cofał się do głębokiej defensywy, próbował kontrować. My konsekwentnie rozgrywaliśmy piłkę, próbowaliśmy tworzyć sytuacje bramkowe przez atak pozycyjny. Uważam, że nasze założenia spełniliśmy, wysoko wygraliśmy mecz. Obyło się bez kontuzji, a to najważniejsze – ocenił trener Maciej Grzegory.

Bardzo udane spotkanie ma za sobą również Korona Wejsce. W meczu z LKS Victoria Bielawy odniosła ośmiobramkowe zwycięstwo, pokonując rywala 9:1. Zawodnicy Korony rozstrzelali się od 10. minuty gry, schodząc na przerwę z wynikiem 6:0. Jedyny skuteczny atak Victoria przeprowadziła w drugiej odsłonie, stopując jednocześnie nieco zapędy drużyny z Wejsc. Niekoronowanym królem strzelców w tym spotkaniu był Eryk Woliński, który zdobył cztery bramki.

Do drugiej rundy Pucharu Polski awansowała również Olimpia Chąśno, pokonując LKS Grabice 3:2. W pierwszej odsłonie Olimpia wyszła na jednobramkowe prowadzenie za sprawą Przemysława Burego, a po przerwie podwyższyli wynik na 3:0. Skuteczne strzały oddali kolejno Sebastian Witkowski i Jakub Gać. Niespodziewanie przeciwnik zaczął odrabiać straty, umieszczając w bramce Olimpii dwa razy z rzędu piłkę. Zrobiło się trochę niebezpiecznie, ale  zwycięstwo udało się utrzymać do końca.

1. runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym:
LKS Victoria Chrząszczew – LKS Pogoń Bełchów 0:6 (0:2); br.: Michał Pierzankowski 2 (37 i 42), Tomasz Szufliński (54), Paweł Osóbka (68 karny) i Karol Wojenka 2 (70 karny) i Filip Podkoński (85).
Pogoń: Paweł Jaworski – Szymon Furman (65 Paweł Osóbka), Mariusz Bakalarski, Jakub Jędrachowicz, Patryk Paradowski – Dawid Matyjas (74 Filip Podkoński), Karol Wojenka – Miłosz Kubel, Tomasz Szufliński, Michał Pierzankowski – Paweł Osóbka.

LKS Fenix Boczki Chełmońskie – SKF Zryw Wygoda 0:5 (0:2); br.: Patryk Nasalski (9 karny), Wojciech Guzek (40), Adrian Rosa 2 (50 i 85) i Patryk Brzozowski (59).
Zryw: Maciej Kowalski – Błażej Miazek, Jacek Woźniak, Dorian Nasalski (50 Filip Golędzinowski), Szymon Panek – Mateusz Sekuła (46 Mateusz Miazek), 10 Patryk Nasalski, Patryk Brzozowski – Wojciech Guzek (64 Szymon Markowski), Sebastian Sumiński, Adrian Rosa.

LKS Korona Wejsce – LKS Victoria Bielawy 9:1 (6:0); br.: Eryk Woliński 4 (10, 20, 24 i 53), Piotr Buczek 2 (12 i 82), Mariusz Zydlewski 2 (15 i 26) i Mateusz Klimczak (59) – Mieczysław Chamera (48).
Korona: Dawid Słubik (46 Patryk Żaczek) – Mikołaj Klimczak, Piotr Olkowicz, Przemysław Żaczek, Mateusz Dobrzyński (60 Mateusz Sierota) – Mateusz Buczek (60 Robert Tuszyński), Eryk Woliński – Mariusz Zydlewski, Mateusz Klimczak (60 Michał Buczek), Kamil Brzozowski – Piotr Buczek.

LKS Grabice – GKS Olimpia Chąśno 2:3 (0:1); br.: Paweł Zarychta 2 (62 i 65) – Przemysław Bury (29), Sebastian Witkowski (50) i Jakub Gać (61).
LKS Vagat Domaniewice – GLKS Olimpia Jeżów 0:3 (0:0); br.: Piotr Kucharski 2 (52 i 86) i Sebastian Pałygiewicz (62).
LZS Victoria Zabostów Duży – GLKS RZD Żelazna 3:6; br.: Rafał Gładki 2 i Sebastian Cichal.
GKS Głuchów – LZS Pogoń Godzianów 2:6 (1:2); br.: Paweł Grad 2 (7 i 46) – Tomasz Mozga (32), Michał Lipiński (39), Jakub Rudnicki 2 (51 i 67), Marcin Urbański 2 (58 karny i 81 karny),
GLKS Laktoza Łyszkowice – KS Jutrzenka Drzewce 0:3 (w.o.)
GKS Korona Stary Dwór – LUKS Olympic Słupia 2:4 (1:1, 2:2); br.: Krzysztof Skura (17) i Paweł Stępniak (83) – Przemysław Kozłowski (30), Daniel Reczulski (52), Patryk Łuczywek (103) i Kacper Kostrzewa (105).
RKS Mazovia Rawa Mazowiecka – LZS Macovia Maków 3:2 (2:1); br.: Kamil Stawiński (19) i Jakub Niewiadomski 2 (37 i 84) – Patryk Błędowski (17) i Kamil Cybula (55).
LKS Start Złaków Borowy – MLKS Widok Skierniewice 1:3 (0:0); br.: Jakub Seferyński, Krzysztof Kroć i Adam Stankiewicz
GKS Manchatan Nowy Kawęczyn – GLKS Wołucza 1:2 (1:1); br.: Mariusz Broniarek (20) – Rafał Bednarek (32) i Jakub Mierzejewski (60 karny).
LKS Sobpol Konopnica – Unia II Skierniewice sp. z o.o. 1:2
GKS Bedlno – LKS Orlęta Cielądz 4:2